forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

BABAHAN SEVİYESİNE İNMEK ZORUNDAYIM, ÖZÜR DİLERİM!

Aktif .

ahmet_tezcan AHMET TEZCAN /

İnsanın ağzı ile kulağı arasındaki mesafe dört parmaktır ama aklı başka yerdeyse bu mesafe kendi sesini duymayacak uzaklığa erişebilir. Sabah Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan’ı kastediyorum.

Bir zamanlar ben de Sabah Gazetesi’nin bağlı olduğu grubun danışmanı idim. Kovuldum. O günlerde bana ne olduğunu soranlara hiç bir komplekse kapılmadan kovulduğumu söyledim ve niyesini de anlattım. Vatan Gazetesi’nden Sanem Altan bir söyleşi yaptı, olanı biteni anlattım ve bir soru üzerine “İstediğim gazeteyi yapamadığım için ayrıldım” diyen Ergun Babahan’ın aslında “gitmediğini” onun da benim gibi “kovulmuş” olduğunu söyledim.

Bir süre önce internetteki Gazeteciler sitesinde Ergun Babahan ile bir söyleşi yayınlandı. Babahan, benim bu sözlerimi Ahmet Tezcan o dönemde ‘Ergun gitmedi o da benim gibi kovuldu’ dedi. cümlesiyle hatırlatan muhabire şu cevabı vermiş:

“O poposundan atıyor diyelim. Onun işine son verildi. Ben yazıişleri odasından kovduğum için. “

Babahan’ın aklı, fikri ve ruhu “oraya” konuşlandığı için başka türlü cevap vermesi mümkün olmazdı zaten.

O halde anlatalım...

Ben Turkuvaz Medya Grubu’nda işe başladığım gün yazıişleri hadisesi oldu.

Hadiseden üç gün önce, ben Yönetim Kurulu Başkanvekili ile el sıkıştıktan hemen sonra gazete binasının girişinde beni görüp “Ooo baba naber ya!” diyerek sarılıp öpen Babahan, üç gün sonra merhaba demek için uğradığım yazıişlerinde, bana Kozmik Oda’ya giren savcı muamelesi yaptı ve evet kovdu.

Yazıişleri’ne girmeden önce yardımcısı Şule Talu’ya bir merhaba demek için uğrayacağımı söylemiştim. Hadiseden sonra odama gelen Talu’ya, Babahan’ın tavrının şahsıma değil “Yönetim Kurulu Danışmanı” sıfatıma yönelik olduğunu söyleyerek “Aslında Ergun beni değil, kendisini kovdu o odadan” dedim.

Nitekim Yazıişleri Vak’asından dört ay sonra Ergun Babahan kovuldu.

Ben ise Ergun Babahan kovulduktan 2 ay sonra bambaşka nedenlerle kovuldum.

Ergun Babahan’ın neden kovulduğunun ayrıntılarına şimdilik girmek istemiyorum. Onu “yüzüne bakmak zorunda olduğu iki çocuğuna” havale ediyorum.

Şayet Ergun Babahan ağzını popomdan çekmez ise, altı aylık Sabah-Atv maceramı bütün ayrıntılarıyla anlatmaktan da çekinmem.

Zira benim de yüzlerine bakmak zorunda olduğum dört çocuğum var.

atezcan@dorduncukuvvetmedya.com

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN