forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

GAZETECİLERİN ÜÇ MAYMUN EYLEMİ

Aktif .

ahmet_tezcan280AHMET TEZCAN
Taksim'de yapılan sözümona basın özgürlüğü yürüyüşünün fotoğraflarına baktım da "köleler gördüm"... "Duayen" sıfatlı köleler! O köleler meslek hayatları boyunca "hayaları burulmuş bir adamın ayaklarını yıkamaktalardı!" Ağızlarındaki bantlar kadar beyaz, karavaşlardı! Sadece patronlarının ekonomik ilişkileri üzerine yazı yazmama özgürlüğüne sahip olan "ustalar", hepiniz Ahmet Şık'sınız öyle mi? Yalanınız batsın! Samimiyetsizliğinizle bin yaşayın!

 

Açıkistihbarat sitesinde bir yazı yayınlandı. Tv programlarında anlatmıştım. Detaylandırıp yazmışlar. Buz gibi bir gerçek. Buyrun okuyun; ne kadar Ahmet Şık olduğunuzu hatta şık olup olmadığınızı oradan anlayın:

"AHMET ŞIK NASIL BADEM GÖZLÜ OLDU"

"Ergenekon soruşturması kapsamında Nedim Şener, Yalçın Küçük ve Soner Yalçın'a ait Odatv için çalışan gazetecilerle birlikte gözaltına alınan gazeteci Ahmet Şık için tüm medya ayağa kalkmış gibi görünüyor.

"Görünüyor" diyoruz, çünkü aslında ayağa kalkanlar bir avuç gösteriş meraklısı. Sanki Ahmet Şık'la yıldızları çok barışıkmış gibi, gözyaşı döküyorlar.

Ahmet Şık 2005 yılında 8 yıldır çalıştığı Radikal gazetesinden atılmıştı. 8 yıl boyunca Radikal'de pek çok başarılı habere imza atmış bir sürü de ödül kazanmıştı.

Ancak maaşların bordrolarda eksik gösterilmesi ve fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi üzerine Ahmet Şık Doğan Gazetecilik Şirketi aleyhine dava açtı. Zaten sendikal faaliyetleri yüzünden iyice göze batmaya başlamışken, üstüne bu dava gelince Ahmet Şık'ın bileti kesildi.

Dava duyulunca Ahmet Şık önce İcra Kuruluna çağrıldı ve para teklif edilerek davadan vazgeçmesi istendi. Kabul etmeyince de Doğan grubunda hiç bir zaman işe alınmayacağı ve diğer basın kuruluşlarında da iş bulmasının engelleneceği söylendi ve işten atıldı.

O dönemde bütün bu olan bitenden tüm medyanın haberi vardı. Kimsenin gıkı çıkmadı.

Ahmet Şık'a bu zor zamanında kim sahip çıktı peki?

Alper Görmüş…

Görmüş Şık'ı yeniden çıkmaya başlayan Nokta dergisinin ekibine aldı.

Sonuçta Alper Görmüş'le birlikte o unutulmaz "darbe günlükleri" sayısını hazırlayan ekibin içinde yer aldı Ahmet Şık.

Hani düne kadar "Ama Ahmet Şık darbe günlüklerini yazmıştı. Nasıl Ergenekoncu olur?" diye gözümüzün içine baka baka bizi salak yerine koymaya çalışıyorlardı ya...

İşte Ahmet Şık o yalandan payeye böyle erişmişti.

Neyse ki geçen gün Liberalses hatırlattı, dün de bizzat Alper Görmüş yazdı o sayının nasıl hazırlandığını...

Kısa Nokta macerası dışında Ahmet Şık 2005'ten beri serbest çalışan "freelance" bir gazeteci.

Şimdi yere göğe sığdırılamayan Ahmet Şık Doğan grubundan atılırken, şimdiki Doğan kalemşörleri neredeydi acaba?

Kaç satır yazdılar Ahmet Şık için?

Hangi medya yöneticisi yıllardır serbest çalışmak zorunda kalan bu başarılı gazeteciye kapılarını açtı?

Hikmet Çetinkaya, Ali Sirmen, Şükran Soner, Nail Güreli, Oktay Ekşi, Zeynep Göğüş, Ferai Tınç, Tufan Türenç, Ruşen Çakır, Mirgün Cabas, Ece Temelkuran, Kanat Atkaya, Mete Çubukçu, Sırrı Süreyya Önder, Celal Başlangıç, Ezgi Başaran, Bedri Baykam, Gün Zileli, Ertuğrul Kürkçü, Soli Özel, Haluk Şahin ve daha pek çok isim…

Taksim’de Ahmet Şık’ı dillerine dolayıp, Aydınlıkçıların peşinde slogan ata ata yürürken, hiç düşündüler mi acaba Ahmet Şık için bunca sene ne yaptıklarını?

Bu gazeteci kardeşlerine bir iş imkanı yaratmak için nasıl bir çaba içine girdiklerini?

Sanırız artık köşe yazmaya iyice alışan gazeteciler bilgisayar ekranı karşısında çok fazla kaldıkları için hafıza problemleri yaşıyor. Kendileri unutunca, herkes unuttu sanıyorlar."

Ve o yazının linki:

http://acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=9437

Siz busunuz!

Üzgünüm Leyla!

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN