forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Twitter Operasyonu...

emreuslu-twitterTaraf yazarı Emre Uslu'nun twitter üzerinden Hüseyin Gülerce'ye saldırması ve sonrasında attığı mesajı operasyon olarak değerlendirmek gerekiyor...

Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'nin, twitter'da yazdığı mesajda savcının yapmak istediği 2. Operasyon ile adliye dışında bildiri dağıtmasını eleştirmesi ve olayı 'Militanlık' olarak tanımlaması bir gerçeği bir kez daha açığa çıkardı. 

Dershane tartışması ve sonrasındaki 17 Aralık operasyonunda en provokatif yazılar yine Emre Uslu'nun kaleminden çıktı. Hem Taraf'taki köşesinde hem de Twitter'daki mesajlarında olayların üzerine benzinle gitti, önceden planlandığı belli olan mesajları peşi sıra gönderdi. 

HÜSEYİN GÜLERCE NE YAZDI?

Gülerce bugün twitter hesabında, dün İstanbul adliyesinde yaşanan bildiri olayına tepki koyarak, ''Başbakan gidecekse ya Ak Parti kongresinde delegenin iradesiyle ya da sandıkta seçmen iradesiyle gider'' ifadelerini kullandı. Ayrıca  "Savcılar ellerine kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır." diye yazdı... 

EMRE USLU İŞ BAŞINDA... 

Taraf yazarı Emre Uslu, Gülerce'nin yazdıklarını beğenmeyecince twitterda hakarete varan ifadelerin yer aldığı mesajlar attı. Uslu, "Hüseyin Gülerce hocasını satmış" diye yazdı. 

"AKP'nin Cemaat medyasından önemli kişilerle temasta olduğunu, yüksek maaşlar önerdiğini söylemiştim değil mi. Hüseyin Gülerce hocasını satmış. Benim için hiç sürpriz olmadı."

 

YİNE PROVOKASYON PEŞİNDE... 

 

Yolsuzluk operasyonlarını önceden bilmekle suçlanan Emre Uslu, Twitter’da yazdığı başka bir mesajla 17 Aralık operasyonunun arka planında Darshane tartışmasının olduğunu iddia etti. 

 

 

 

 

 

Uslu'nun bu mesajı da provokasyon kokuyor. Zira böyle bir ifadeyi açıkça yazarak 17 Aralık operasyonunun sorumlusunun 'Cemaat' olduğunu, diğer tarafa kendi aklınca ihbar etmiş oluyor. 

Karşı taraf da Emre Uslu'nun bu yazdığından hareketle, 'Evet Yakaladık' diyor. 

Hayır durum hiç de göründüğü gibi değil...

Arkadaş iki tarafa da açıkça provokasyon yapıyor... 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN