forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEDYAYA DEV HİZMET! KULLANIMA HAZIR GÖREV TANIMLARI VERİYORUZ!

ERDİNÇ UTKU - MEDY@ HATI

Oturup saatlerce iş ilanı hazırlamanıza son!  Sizin için hayatın gerçeklerine uygun iş ilanları hazırladık. Köşe yazarı, muhabir, editör ya da sunucu...

 

Ne ararsan var! Kes yapıştır, yayın organı adını değiştirerek ilan et ve en uygun elemanı bul. Üstelik bir kuruş ödemeden. Maksat hizmet olsun. Bu kıyamığımızı unutmayın!

KÖŞE YAZARI

Görev tanımı:

YANDAŞ POSTASI adlı gazetemizde gündemle ilgili fikir yazıları yazabilecek, yayın organımızın tarafsızlık ilkesine azami özen gösterecek ve iktidara objektif bir şekilde çok yakından yaklaşabilecek, köşe yazarı aranmaktadır. Çok sesli gibiymiş izlenimi verip tek ses,  sanki eleştiriyormuş havası yaratıp  aslında övgü düzen yazılar kaleme alan bir takım arkadaşı arıyoruz.  Daha önce yandaş gazetelerde çalışmış ve göze girmiş adaylara öncelik verilecektir. Halen köşesi bulunan yazarlardan gazetemize geçmeyi düşünenlerin transferi için ise tüm olanaklarımız seferber edilecektir.

Aranan nitelikler:

-Penis boyundan orgazma varan geniş bir yelpazede yazabilecek genel kültür ve bilgi birikimine sahip. Her şeyden önemlisi şaraptan anlayan!
- Haber ağı ve kaynağı hazır. Hükümet kurumları, gizli servisler ya da paralel yapılar tarafından servis edilen belge ve bilgileri anında haberleştirebilen ve köşeleştiren. Her an kenarda açmaya hazır bir bavulu bulunan!
-Bavullarca malzemeyi çok kısa bir sürede değerlendirerek elden geçirip olduğu gibi yayınlayacak güçlü bir analiz yeteneğine sahip;
- Gündemi sürekli takip edecek ve gündem yaratacak. Özellikle muhalefetin ve rakip medya grubunun açıklarını çok yakından takip edip kuş uçurtmayacak. Punduna getirince dayayacak köşeyi.. Gündem sana gelmiyorsa sen gündeme gitmelisin.  Gerekirse gündemi belirleyecek olayları sen kurgulamalısın!
-Türkçe’yi doğru ve etkili kullanabilen, yazım ve dilbilgisine hakim! Diğer yazılardan kopyala yapıştır yöntemi ile aldığı bölümleri, farkettirmeyecek derecede iyi kullanma yetisine sahip.
- Sadece yazı dilinde akıcı olmakla kalmayacak, yayın organımızın ve patronunun çıkarları doğrultusunda yeri gelince iktidara vıcık vıcık yapışacak.
- Köşe yazarlığında tutarlılık çok önemlidir. Köşe yazarımız tutarlı bir şekilde her durum ve koşulda güçlünün yanında olacak! İktidar gücünü kaybeder de muhalefete düşerse,  yazarımız da yaratıcılığını göstererek ve yeni iktidarı desteklemek için manevrasını yapacak.
- Kritik düşünme, sorgulama ve araştırma köşe yazarlığının olmazsa olmazlarıdır. Muhalefetin attığı her adımı eleştirel bir gözle değerlendirmek, yapmak istediklerini sorgulamak ve asıl amaçlarını araştırmak yazarımızın görevi olacaktır. İktidara, eften pühten gerekçelerle muhalefet yapıyoruz diyerek engel olanlara,  engel olmak bizim görevimizdir.  Canım bırakın da iktidar ve sayın başbakanımız ülkemizi rahat rahat yönetsin!
-Araştırmacı gazeteciliğin önemli faydalarından bir diğeri de holdingimize aktarılacak teşvikler ve sağlanacak olan ihaleler konusunun da objektif bir şekilde araştırılması. Yayın grubumuzun bağlı olduğu holdingimiz durup dururken bazı teşvik ve ihalelerden olmamalıdır. Bu, evrensel objektif gazetecilik ilkelerine yakışmaz!
-Özgünlük önemlidir ama sonuçta edebiyat yazarı aramıyoruz. Halkımız anlasın, yazdığınızı sevsin yeter. Patronun sözünden çıkmayan “Edebiyatçı değil, biatçı” yazar arıyoruz. Sayın başbakanımızla diyaloğun nasıl sen ona bak! Gerisini boş ver!
-Düşüncelerini her durumda savunabilen yüksek dirençli bir özelliğiniz olmalı. Patrona ve başbakana köşesini siper edecek, her durumda onları savunacak bir dava adamı arıyoruz. Karşılığı maaşınız ve ek olarak verilecek primler ile size gelecektir.
-Yeniliklere ve gelişime açık bir yapınız olmalı. Dünya hali, ne olur ne olmaz? Yayın grubumuz taraf değiştirdiğinde siz de esnek bir şekilde duruma anında uyum sağlayabilmelisiniz.

DENEYİMLİ MUHABİRLER VE EDİTÖRLER

Görev Tanımı:

YANDAŞ POSTASI adlı gazetemizin Ankara bürosunda önce muhabir olarak çalıştırılmak ve daha sonra köşe yazarı yapılmak üzere, tercihen daha önce yandaş gazetelerde çalışmış, Ankara’da ihale ve iş takibinde tecrübeli ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden (tercihen Basın Yayın ve Gazetecilik bölümünden) mezun muhabir ve editörler aranıyor.

Aranan Nitelikler:

- Haber yazmayı bilen (öyle demeyin pek kolay bulunmuyor!)
- Basın-medya sektöründe kariyer hedefi olan (örneğin Başbakanlık başdanışmanlığı gibi);
- İktidar haberciliği deneyimi olan ama ana muhalefetle de ilişkileri iyi (ne olur n’olmaz?);
-Dijital ve sosyal medyaya ilgili, biri iktidar diğeri muhalefet yanlısı olmak üzere en az iki uyduruk isimle sanal alemde yayın yapan;
- Kişisel ve işsel gelişimlere açık (gerektiğinde her an dönebilecek);
-Giyim kuşam ve vücut bakımına düşkün, tercihan jöle kullanan;
-Özgün makale ve haber yazabilen özellikle başbakana yaratıcı, daha önce hiç kullanılmamış övgüler düzebilecek edebi olmayan halkın anladığı etkili benzetmeler yapabilecek, "Başbakanım öl desin ölürüm", diyebilecek;
-Arapçası kuvvetli (Özellikle haberlerde ve övgülerde kullanılacak olan kutsal kitap Arapçası)
- Tercihen 4 yıllık iletişim fakültesi mezunu (ancak yalakalık ve ilişki ağı boyutuna bakılarak diploma aranmayabilir. İktidar ile ilişkilerde yeterince tecrübesi olanlardan ve başbakanın beğendiği birkaç haber referansı gösterenlerden diploma koşulu aranmayacaktır.);
- Gazete ve/veya dergilerde muhabirlik deneyimi olan ve beyefendinin gözüne girmiş bulunan;
-“Türkçe’ye hakim, diksiyonu düzgün ve yazı dilini etkin olarak kullanabilen” biri olmasa da olur. Sorun değil biz yazıişlerinde gerekli düzeltmeyi yaparız;
- Çok iyi derecede “habere takla attırma” yetisine sahip, çaldığı haberleri aslından daha çekici ve etkili bir şekide yazabilen, tanınmaz hale getirebien;
-İnsan ilişkilerinde özellikle sayın başbakanla ilişkilerinde başarılı ve partisi ile ekip çalışmasına yatkın;
- “MS Office programlarına hakim” olmasa da olur. Elle yazsın yeter, biz metni bilgisayara geçeriz;
-“Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış” olması, tercihen bir yolunu bulup askerlikten yırtmış olması!

SUNUCU

Görev Tanımı:

YANDAŞ POSTASI televizyonumuz  bünyesinde çalışacak ve stüdyo içi veya dış çekim röportajlar yapacak BAYAN sunucular arıyoruz.

Aranan Nitelikler:

Ne yazsak boşuna. Ben size sadece “Prezentabl” diyerek resmen açayım olayı. Güzel değilseniz, güzelseniz bile ölçüleriniz 90-60-90’ı andırmıyorsa hiç başvurmayın. Diksiyonun düzgün olmasa da özel kurs falan hallederiz. Türkçe de aynı şekilde pek mühim değil, icabına bakarız. Biz yine de sizin için “formaliteden”  birkaç “aranan nitelik” yazalım:

- Tercihen bekar ve 20 – 30 yaş arası
- Prezentabl
- Diksiyonu düzgün, akışkan Türkçe konuşabilen
- Öz güveni tam , insan ilişkileri kuvvetli girişimci zeki inatçı araştırma yapısı olan
- Kendini geliştirebilen ve takım çalışmasına uyabilecek
- Bakımına, giyimine özen gösteren.

Not: Sadece fotoğraflı özgeçmişler dikkate alınacaktır. Video gönderenler tercih edilir.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN