forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

28 ŞUBAT'IN MEDYA-TİCARET İLİŞKİSİ ORTAYA ÇIKARILMALI

Aktif .

ETİKETLER:Canan Barlas

canan-barlas28 Şubat döneminin yakın tanıkları TBMM'ye bilgi veriyor. Bir dönem aydınlığa kavuşuyor. 

 

Canan Barlas'ın Haberx.com'daki yazısı... 

28 ŞUBAT MEDYA PATRONLARININ FİNANSAL YAPILARI TARTIŞMAYA AÇILDI

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk medya sermaye asker üçgeninde olan biteni açıkladı."28 Şubat toplumsal, finansal mühendislik projesiydi"diyerek yüksek faiz dönemi ve bankaların yağmalanmasını anlatıken, dönemin generallerinin medya bankalarına alındığını söyledi.

Bütçenin % 66 sı yüksek faizle bankalara gitmiş. 25 bankadan 1O'u da medya patronlarının imiş. Ziraat Bankası milyarlarca dolar zarara uğratılmış. Bu pisliğin üstü generalleri işe alarak kapatılmış.

Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik çöküşü işte bu soygun sonucu oluşmuş. Ve bu paraların nerelerde olduğu da bilinmiyor. İşin siyasetci ayağının dosyalarının hazır olduğu ve içinde yatsınamaz belgeler olduğu söyleniyor.

Bu vurgunu vuranlar, darbeciliklerin ötesinde sorguya alınacakmış. 23 milyar dolar Ziraat ve Halk Bankalarının zararına kamudan ödenmiş. Belli kişilere kredi verilmesi yolunda da baskılar yapılmış. Şimdi Başbakan Erdoğan dahil tüm yetkililerin bu kaybın hesabını sorması gerekiyor.

Bazı STK'lar ve medya baş rolde darbe destekçisi olmuş. Buradan da bir finansal mühendislik çıkarılmış.

Yangının asıl aktörleri bu finansal tablodan ortaya çıkacak. Kim en büyük vurgunu gerçekleştirmiş ise en büyük suçlu o olacak. Zira paşalar zaten hesap veriyorlar..

Siyaset mühendisleri de bu cebine para koydukları medya patronları için veya kendi cepleri için hesap verecekler. Bu hesap sorulmazsa toplumun hafızası ve vicdanı rahat etmeyecektir. Bu bir intikam meselesi değildir. Bu milletin cebinden çıkan paraların hesabının sorulması konusudur. İçinde darbeciler, medya darbecileri, yerleşik sermaye darbecileri de bulunmaktadır.

Yeşil Sermayeyi küçümseyen ve darbe ile , siyaset ile kendilerine alan çıkarmak isteyenler giderek ortaya çıkacaktır. Burada İstanbul sermayesinin yerleşik gibi duranları da hesap verecektir.

http://www.haberx.com/ 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN