forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

O’na her yıl 28 Şubat...

Aktif .

YAVUZ SALTIK

Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak sürülen 28 Şubat askeri muhtırası ile yüzleşiyor Türk halkı.

O günleri hatırlayanlar sorumlu bir devlet adamının feraseti içinde hareket eden Erbakan Hoca’nın kendi siyasi geleceğine mal olan Başbakanlığı bırakması ile sonuçlanan bu örnek davranışını ibretle hatırlıyordur umarım.

28 Şubat’ın 16.sene-i devriyesinde tankları Sincan’da yürüten irade adalet karşısında hesap veriyor. Bu vesile ile muhterem Erbakan hocayı rahmetle yad ediyorum.

Her vesayetçi anlayış eninde sonunda hesap veriyor da nedense sportif arenadaki güçlünün korunduğu, haksız kazanç düzeni asla sorgulanamıyor.

Bırakın sorgulanmayı, şikeci hırsızlar devlet ricalinde kabul görüyor, bilim yuvası üniversitelerden “Onur” ödülü alıyor.

Şike süreci tüm sporseverlerin önüne Türkiye’deki bir yalın gerçeği çok acımasızca serdi.

Serdi de sporseverler önlerine dökülen bu acı tabloya bakıp ders çıkarmak yerine kafasını sağa sola çevirmeyi tercih etti.

Buna da Türk sporunun geleceği, marka değeri, birlik beraberliğe en çok ihtiyaç masalı adını verdi hiç utanmadan. Oysaki 3 Temmuz şike sürecinde ortaya dökülen pisliklerden anlaşıldığı üzere basit bir şampiyonluk mücadelesi vermemiş adeta 7 başlı ejderhaya karşı bir mücadele vermiş bir mağdurdu Trabzonspor.

Bakalım tam 30 yıldır müesses nizamın sahipleri, hamileri, borazancıları tarafından sürekli 28 Şubat’a maruz bırakılan ve Erbakan gibi kendi rızası ile Başbakanlığı bırakıp gitmesi istenilen Trabzonspor’un hakkını kim arayıp soracak?

Bakalım Süleyman’ın divanındaki karınca misali de olsa hakkını arayan bir camiaya kim destek verecek? 

Sportif arenadan güç devşirme yarışını bırakıp hakkın teslimi için kim Hallac-ı Mansur olacak?

Bakalım güçlünün adaleti değil adaletin gücü ne zaman tecelli edecek?

Bakalım Fırat’ın öbür yakasındaki kuzunun sahibi var mıymış? Bakalım Çandar ve Özkök’ü bir araya getiren güç sorgulanabilecek mi?

Gerçi dün 1461 Trabzonlu gençler bu vesayetçi zihniyetin başkentinde bir ahlaklı yanıt verdi müesses nizama: Avuçlarınızı yalayacaksınız...

yavuz.saltik@gmail.com

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN