forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

NEDİM ŞENER SONER YALÇIN VE ZAMAN'IN HABERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULANACAK

Aktif .

nedim_senerZaman Gazetesi'nde önceki gün yayınlanan ve Odatv'nin bilgisayarından çıktığı belirtilen bir dökümanda Nedim Şener'le ilgili bazı ifadeler yer alıyordu. Zaman'ın haberine göre, dökümanda, “Hanefi’nin kitabı ne durumda? Referandum öncesine yetiştirilmeli. Nedim’i sıkıştırın, Nedim’in Emniyet ile bağlantıları önemli, devam ettirsin. Nedim ile Hanefi’nin görüş ayrılığı gündem yapılmamalı” şeklinde ifadeler yer alıyordu.


Kendisiyle ilgili iddiaları Posta Gazetesi'ndeki köşesinde ele alan Şener, Soner Yalçın'a sert eleştiriler yönelterek suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Şener, haberi yayınlayan Zaman Gazetesi hakkında da suç duyurusunda bulunacağını belirtti.. 


Şener bugünkü yazısında şunları kaleme almış... 

(.....)

20 yıllık onurlu bir gazetecilik geçmişine sahibim. Bu temiz geçmişimi korumak için Soner Yalçın ve ZAMAN Gazetesi hakkında bana iftira attıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacağım. Soner Yalçın ve arkadaşlarının tutuklandığı Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv’ye yapılan baskında, bir bilgisayarda “Ulusal Medya 2010” başlıklı klasör bulunuyor. Klasörün içinde Orgmu, Hanefi, Toplantı, Nedim, Sabri gibi dökümanlara rastlanıyor. 


Yine aynı dökümanda “Hanefi’nin kitabı ne durumda? Referandum öncesine yetiştirilmeli. Nedim’i sıkıştırın, Nedim’in Emniyet ile bağlantıları önemli, devam ettirsin. Nedim ile Hanefi’nin görüş ayrılığı gündem yapılmamalı” gibi cümleler bulunuyor. Soner Yalçın mahkemede bu dokümanın kesinlikle kendisine ait olmadığını söylüyor. Sonra da kendisine ait olmadığını söylediği dokümanda geçen ‘Nedim’ için “Gazeteci Nedim Şener olabilir” diyor! Soner Yalçın ile hayatımda hiç karşılaşmadım. Tanımam. Soner Yalçın, sarf ettiği bu cümleyle beni zan altında bıraktı. Soner Yalçın hakkında iftira iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağım. Bunu hapiste olan Soner Yalçın’a vurmak için yapmıyorum. Sessiz kalırsam aleyhime hukuki sonuçları doğurabilecek bir durumu açıklığa kavuşturmak istiyorum. 

ZAMAN’dan eklemeler! 

Suç duyurusunda bulunacağım ikinci kişiyse; ZAMAN’ın Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hayri Beşer. ZAMAN 20 Şubat’ta “Nedim’i sıkıştırın, Avcı’nın kitabı referanduma yetişsin” başlıklı bir haber yayınladı. Bu haber 19 Şubat’ta  HÜRRİYET’te yayınlanan “Delil Virüs’ten” başlıklı haberden alıntılanmıştı. HÜRRİYET haberde ‘Nedim’ isminden bahsetmiş, ancak ‘Nedim Şener’ şeklinde bir ifade kullanmamıştı. ZAMAN alıntı yaptığı haberin altına şu cümleleri eklemiş: “Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Hanefi Avcı’nın yakın arkadaşı. Avcı’nın kitabı için Ankara’da düzenlenen imza gününe de katılmıştı. Sabri Uzun, Hrant Dink cinayeti sırasında istihbarat daire başkanıydı. Nedim Şener’in yazdığı kitapla ilgili davada ise tanık olarak yer aldı. Altında görev yapan meslektaşlarını suçladı. Dönemin İstihbarat C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’di... ” ZAMAN’ın bu haberin içine İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı (İstihbarattan Sorumlu) Ali Fuat Yılmazer’in adını neden karıştırdığını anlamadım. Bu arada bir yanlışı da düzelteyim: Hrant Dink öldürüldüğünde İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun değil, Ramazan Akyürek’ti! Yukarıda görüldüğü gibi ZAMAN da benim adımı Soner Yalçın’ın ifadesinden yola çıkararak ilgim olmayan bir konuya bulaştırdı. ZAMAN hakkında da ‘iftira’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağım. Dediğim gibi; binlerce haber, hepsi yargılanıp aklanmış 10 kitap, onlarca ödül almış 20 yıllık muhabir olarak korumam gereken bir şerefim ve onurum var.


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN