forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

KRAL FM'İN ANKETİNİ BEĞENMEYİNCE DEMEDİĞİNİ BIRAKMADI!

Aktif .

ETİKETLER:Can AtaklılKral FM

can_atakliCan Ataklı, Kral FM'in dinleyicileri arasında yaptığı seçim anketinden çıkan sonuç hoşuna gitmeyince vermiş veriştirmiş. Radyonun anketine göre, AK Parti: 47, 5 CHP: 23, 5 MHP: 12, 3 çıkmış...

Can Ataklı Kral FM'e atıp tuttuktan sonra radyonun sahibinin kim olduğunu araştırmak aklına gelmiş.

Bir zamanlar Star Medya grubu başkanıyken kendi yönetiminde olan, sonra TMSF tarafından el konulduktan sonra 3 yıl önce Doğuş Grubu'na satılan Kral FM'in sahibinden haberi yokmuş Can Ataklı'nın... Yeni öğrenmiş...

Bu kısa notun ardından buyrun Can Ataklı'nın 'derin' analizlerini okuyun...

Radyo anketinde bile aynı sonuç

Birbiri ardına anketler yayınlıyor birçok şirket. Gerçi hepsi birbirinin türevi durumunda. Adeta beyin yıkar gibi AKP’nin yüzde 48’den aşağı düşmeyeceği, CHP’nin yüzde 25’i bulamayacağı, MHP’nin ise baraja takılabileceği pompalanıyor zihinlere.

Anket merakına bir radyo da katılmış. Kral FM bir hafta süren bir kamuoyu araştırması yapıyor. Dinleyiciler oylarını veriyorlar, noter de bunları tasdik ediyor.

Pazartesi günü bu anketin sonucunun açıklanmasına denk geldim. Sunucu sonucu şöyle açıkladı: AKP: 47, 5 CHP: 23, 5 MHP: 12, 3 Gerisi ise baraj altında.

Çok ilginç. Tıpatıp AKP anketlerinin aynısı çıkıyor radyo anketinden de.

Oysa bu mümkün değil. Çünkü radyo, televizyon, internet, gazete gibi halka açık konumda olan kuruluşların yaptığı anketlerde Türkiye profilini bulmanız mümkün değildir. Üstelik bu tür anketler parti ya da grupların birlikte hareket etmelerine de açıktır. “Normal yapıldığı” söylenen anketlerle birebir tutması ihtimalini matematikçilere bırakmak isterim.

İktidar medyada hiçbir boşluk bırakmak istemiyor. Kolu nereye uzanıyorsa orada yürütüyor beyin yıkama faaliyetlerini.

Şimdi radyocular bana itiraz edecek ve diyeceklerdir ki “Hayır, hiç müdahale etmedik, rakamlar da noter tasdikli.”

Diyeceğim şu: O anket yayınlandıktan sonra sadece kadınlara yönelik “oyunuzu kime vereceksiniz?” sorusu soruldu. Programa 12 kadın telefonla bağlandı. 2’si CHP 2’si de MHP’ye oy vereceğini söyledi. 8 kadın ise tercihinin AKP olduğunu söylerken, ağız birliği
etmişçesine “Başbakanımız’ın yaptıkların görmeyenler kördür” dediler. Oranlarsanız AKP yüzde 66 çıkıyor.
O an nasıl AKP’liler yüklendiyse, başka partililer de yüklenebilirdi. O halde bir haftalık sonuç nasıl AKP anketleriyle birebir tutuyor ki?
Daha sonra Kral FM’in kimin olduğuna baktım. Öğrenince “Yakışır” dedim kendi kendime.


Can Ataklı / Vatan

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN