forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

NURAY MERT, BDP'NİN ADAYLARINA DESTEK ÇAĞRISI YAPTI...

Aktif .

ETİKETLER:Nuray MertlBDP
nuraymert

PKK ajansına demeç veren, seçimlerde BDP'nin bağımsız adaylarına oy çağrısı yapan, Kürt meselesinin tek sahibinin BDP olduğunu iddia eden Nuray Mert seçimlerde BDP'ye destek çağrısı yaptı...


 

Kürt Meselesinin çözümü üzerine yazılar yazan Nuray Mert, geçtiğimiz hafta PKK'nın yayın organı Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan (ANF) açıklamasında, Doğu'ya yapılan duble yolların Dersim'de olduğu gibi "kolay harekat" yapılması için inşa edildiğini savunmuştu.

Nuray mert'in bu açıklamaları üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "bu sözleri söylemek mertlik değil namertliktir" ifadelerini kullanmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Elazığ mitinginde Nuray Mert'e sahip çıkarak "Sayın bir hanımefendiye, soyadı Mert'tir ama namerttir diyebiliyor" demişti.

BDP'NİN ADAYLARINA OY İSTEDİ...

Devlet Bahçeli'nin sahip çıktığı Nuray Mert, Milliyet Gazetesi'nde bugün yayınlanan yazısında açıkça BDP'nin bağımsız adaylarına destek istiyor...

"Bir çok Türkiyeli aydının BDP öncülüğünde bağımsız adayları içine alarak Emek Demokrasi Ve Özgürlük Blok'unu, vicdanı olan herkesi destek vermeye, yaygın iftira ve karalama kampanyalarına karşı uygulamaya davet ediyorum.

Bugün Kürtlerin hak ve özgürlüklerinden söz ediyorsak. Bu Kürt siyasal hareketinin mücadelesinin bir sonucudur. Bunu biz meşru sayalım veya saymayalım, beğenelim veya beğenmeyelim "silahlı mücadele" de dahildir.

Dövmenin serbest, övmenin suç olduğu PKK hareketi üzerine, ikisini de yapmadan konuşmak bile mümkün değil. Oysa bu tabuyu yıkmadan, Kürt meselesini değil çözmek, hakkıyla tartışmak imkansız."


DKM ARŞİVİ