forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

AYDIN DOĞAN HÜRRİYET'TE TEMİZLİK OPERASYONU YAPACAK!

Aktif .

aydin dogan_280Aydın Doğan’ın, Ocak ayı itibariyle Hürriyet gazetesinden bazı yazarları göndereceği iddia edildi. İddia sahibi ise Güneş Gazetesi yazarı Talat Atilla... 

Güneş Gazetesi yazarı Talat Atilla konuyla ilgili şunları yazdı... 
Londra kararları

Yaklaşık bir ay önce Başbakan Erdoğan’ın medya patron ve yöneticilerini davet ettiği toplantının perde arkasını yazarken, Aydın Doğan’ın Başbakan’a hitaben, “Ben medya patronlarını İstanbul’da toplarım” dediğini yazmıştım.
Kısa bir süre önce bu toplantı Doğan’ın ev sahipliğinde Hilton Oteli’nde gerçekleşti. Toplantının hemen sonrasında Aydın Doğan’ın kurmaylarıyla birlikte sessizce Londra’ya kendi oteline kamp kurması ilgimi çekti. İstanbul’daki medya patronları toplantısının perde arkasını öğrenemedim ama Aydın Doğan’ın Londra’da kendi otelinde yaptığı özel görüşmelerle ilgili önemli bilgilere ulaştım.
Aydın Doğan olağanüstü bir gelişme olmadıkça medyadan çekilmeme kararı aldı.
Satılacağı yönünde haberler çıkan Kanal D televizyonu kesinlikle Doğan Grubu’nda kalacak.
Kurmaylarıyla birlikte Londra’daki otelinde aldığı en kritik karar, Hürriyet’le ilgili olanıydı.
Doğan, kurmaylarına birkaç kez çeşitli nedenlerle ertelenen bazı önemli köşe yazarı ve yöneticilerin işlerine son verilmesi talimatını verdi. Takvim olarak da yılbaşını gösterdi.
Hangi yazarların işine son verileceği konusuna spekülatif olmasın diye girmeyeceğim ama bazı günler Hürriyet’in tamamen yazarlara ayırdığı malum sayfanın yazar sayısında azalma olacağını söyleyebilirim.
Doğan’ın işine son verme konusunda kararsız kaldığı bazı Hürriyet yazarları da var. Mesela Fatih Çekirge ve Şükrü Küçükşahin…
Doğan, kararsız kaldığı yazarlar konusunda yayın yönetmeni Enis Berberoğlu ve Ankara temsilcisi Metehan Demir’in de görüşlerini almayı düşünebilir.
Aydın Bey, Enis Berberoğlu’nun gazete yönetiminden memnun görünüyor. Berberoğlu’nun özellikle, Özkök’le yarayı derinleştirmek yerine hoş görülü davranması, problem istemeyen Doğan’ın hoşuna gidiyor.
Hürriyet şimdilik sakin bir koyda demir atmış görünüyor.
Güneş Gazetesi 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN