forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

Mahmut Övür: İddiayı ortaya atanlara dava açacağım...

Aktif .

mahmutovurABD'de Fethullah Gülen'le görüşen beş gazeteciden biri olan Mahmut Övür, görüşmeyle ilgili ortaya atılan iddialara sert tepki gösterdi. 

Sabah Gazetesi'ndeki köşesinde Övür, iddiaları ortaya atan gazeteci Barış Yarkadaş'a dava açmaya hazırlandığını "Yalancı ve fitneci 'gazeteci' başlıklı yazısı ile açıkladı. 

İşte Mahmut Övür Köşesi'nde altı çizilmesi gereken bölümler...

"Çağın önemli buluşu internet muhteşem bir iletişim aracı. Ancak kirli ellerde kirli amaçlar için kullanılmaya da çok müsait. Hele yalan yazmayı alışkanlık haline getirenler için inanılmaz bir fırsat. Bunun sayısız örneğine tanık olduk. Ben de birkaç kez kirli odakların karalama kampanyalarına hedef oldum. Şimdi aynı şeyle yine karşı karşıyayım.

Siyasetçi veya gazeteci olarak farklı fikirlere sahip olabiliriz. Karşı karşıya gelip mücadele de edebiliriz. Ama bir ölçüsü olmalı. Hele medya mensubuysanız medya etiği denilen bir şey var.

Hem bu etiğe sahip çıkacaksınız hem de vesayet döneminin alışkanlığıyla pervasızca o etiği ayaklar altına alacaksınız? Olacak şey değil.

Gercekgündem sitesinin sahibi Barış Yarkadaş'ın yaptığı tam da bu. Fethullah Gülen'le görüşen gazetecilere dair yazısında, kimlerin katıldığı bile doğru yazılmamış, ayrıca tırnak içi sözler de yalan ve iftira.

(...) 

Gerçek gazeteci yalan yazmaz. Yazıyorsa aşağılık fitneci bir rol üstlenmiş demektir. Çok yazık. Yalancıların bir daha böyle yalan yazmaması için yargı önünde hesaplaşacağım. 

Yazının tamamı için tıklayın...

DKM ARŞİVİ