forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

TRT nihayet İngilizce Haber kanalı kuruyor...

Aktif .

ETİKETLER:TRT News

trtGezi eylemleri sırasında Türkiye'nin İngilizce bir kanalının olmaması sıkıntıya neden olmuştu. TRT yönetimi bu açığı gidermek için harekete geçti.

Vatan Gazetesi yazarı Murat Çelik'in yazdığına göre, TRT İngilizce yayın yapacak yeni bir haber kanalı için çalışmalara başladı. Kanalın ismi ise TRT News olarak belirlendi ve bir yıldan daha kısa bir süre içinde yayına başlayacak. 

Murat Çelik Vatan Gazetesi'ndeki köşesinde şunları yazdı.  

"Aldığım bilgiye göre; yabancı medyanın yanlı ve maksatlı habercilik yaptığından yakınan Başbakan Erdoğan, “Özellikle böyle kritik dönemlerde, dünyayı sağlıklı ve doğru bilgilendirmemiz gerekiyor. TRT İngilizce haber kanalı gibi yayın organlarımızın olması işte bu yüzden çok önemli” diyerek, kanalın yayına girmesinin neden bu kadar geciktiğini sormuş.

Başbakan’ın ilgili bakan yani Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a sorduğu bu soru, Arınç vasıtasıyla TRT Genel Müdürü’ne yansıyınca, konu kurum içinde orta şiddette bir sarsıntıya yol açmış.

Sarsıntının ardından da, TRT News projesi yeniden hızlandırılmış.

Şu anda, teknik altyapı çalışmalarının yanı sıra, kurulacak olan kanalda görev yapacak ‘İngilizce haber dili’ne hâkim personel arayışı da devam ediyormuş.

Görünen o ki, TRT’nin İngilizce haber kanalı, Bülent Arınç’ın seslendirdiği tahmin olan bir yıldan daha kısa bir süre içinde yayın hayatına başlayacak."

Yazının tamamı için tıklayın...

İLGİLİ YAZI... 

Ertuğrul Acar: Türkiye'in neden hala bir İngilizce haber kanalı yok. 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN