forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

"Bunak mısın, Geri Zekalı mı?" Yılmaz Özdil Emin Çölaşan'a demediğini bırakmadı...

Aktif .

yilmaz-ozdil-emincolasanTBB Başbakan Feyzioğlu'nun Ergenekon ve Balyoz davalarında yeniden yargılanmayla ilgili girişimleri Ulusalcı mahalleyi karıştırdı. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Ergenekon ve Balyoz tutukluları için başlattığı lobi faaliyeti ulusalcılar arasında kavgaya neden oldu. 

Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, son günlerde köşesinden övgüler dizdiği Feyzioğlu'nu ağır bir dille eleştiren Sözcü yazarı Emin Çölaşan’a "Bunak" ve "Geri Zekalı" dedi. 

EMİN ÇÖLAŞAN'DAN FEYZİOĞLU'NA AĞIR ELEŞTİRİLER

Çölaşan, 8 Ocak tarihli yazısında Feyzioğlu’na TBB parasıyla Cumhurbaşkanlığı seçimine hazırlandığını ve bedava kampanya yaptığını savunmuştu. 

"Ceza hukuku alanında Prof. Dr. unvanı taşıyan bir üniversite hocası.
Başkanı olduğu Türkiye Barolar Birliği’nin kasalarında çok büyük, neredeyse sonsuz para var. Feyzioğlu bu paraları kullanıp Türkiye’nin dört bir yanını geziyor. Bugüne kadar 75 ilde toplantılar ve konferanslar düzenleyip kendini tanıttı. Türkiye’deki siyaset boşluğunu iyi sezen Hoca, şimdi bu fırsatı Türkiye Barolar Birliği’nin olanaklarıyla değerlendiriyor. Kafasından geçenleri şimdiden açıklaması elbette söz konusu değil. Bir süre daha geçecek, belki birkaç ay sonra, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah-Tayyip ikilisine karşı aday olduğunu açıklayacak. Ancak, tanıtım gezilerini Türkiye Barolar Birliği’nin parasıyla yapması hoş karşılanmıyor, eleştiri alıyor. Bunu da burada belirtmekte yarar görüyorum. (...) Türkiye’nin gündeminde AKP döneminin hırsızlıkları, vurgunları var. Türkiye kaynıyor. Feyzioğlu son girişimleriyle gündemi değiştirdi, konuyu dikkatlerden düşürdü." (Yazının tamamı için tıklayın)

YILMAZ ÖZDİL ÇÖLAŞAN'A 'BUNAK' DEDİ... 

Emin Çölaşan'ın Feyzioğlu'na yönelttiği ağır eleştirilere Yılmaz Özdil'in cevabı ağır oldu. 

Neymiş efendim, hapistekileri aslında yolsuzlukları örtmek için bırakacaklarmış, bu işin içinde Akp’nin menfaati varmış, hükümet kendini kurtarmak için takas yapacakmış filan… Yatsınlar o halde, öyle mi?

(...) Bütün samimiyetimle soruyorum; yolsuzluklar unutulur diye endişeleniyorsun, Allah aşkına bana izah et… Kumpastan yatanlar çıkarsa, ayakkabı kutusunu niye unutasın? Bunak mısın? Geri zekâlı mısın?

"ÇÖLAŞAN MASLEKİ LİBOŞLARLA KOL KOLA"

Sen yurtsever kılığına bürünen maskeli liboşlarla kol kola girip fink at, Beykoz konaklarıyla kanka ol, Aydın Ayaydın seni sünnet çocuğu gibi gezdirsin, Doğu Perinçek içerde çürüsün…  

"KENDİNE HAYRIN YOK"

Düşün kardeşim yakamızdan… Kendinize hayrınız yok. Bari gölge etmeyin. (Yazının tamamı için tıklayın)

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN