forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

Türkiye Gazetesi'nde İsmail Kapan dönemi...

Aktif .

turkiye-gazetesi

Türkiye gazetesinde 12 yıl Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna oturan ve o tarihten bugüne aynı görevi sürdüren Nuh Albayrak gazeteye veda etti.

Nuh Albayrak'ın ayrılmasıyla boşalan Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna İsmail Kapan oturdu. 

Bir süre önce yeniden yapılanıp kadrosuna bir çok yazar ekleyen ve 'Yeni Türkiye'nin Yeni Türkiye'si' sloganları ile değişimi duyurulan gazetede Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak istifa etti. 

33 yıldır gazetede değişik görevlerde bulunan Nuh Albayrak'ın yerine yine aynı gazetede yıllardır yazı yazan ve değişik görevlerde bulunan İsmail Kapan atandı. 

GENEL MÜDÜR DE DEĞİŞTİ

Genel Müdürlük görevini yürüten Mustafa Asım Gök de istifa etti. Mustafa Asım Gök'ün yerine ise Hamit Arvas getirildi. 

NUH ALBAYRAK'IN VEDA YAZISI... 

Ayrılsak da beraberiz...

Değerli okuyucularımız,       
1981 yılında Teknik Servis'te Pikajör çırağı olarak başlayan Türkiye gazetesindeki yolculuğum bugün itibariyle sona erdi.
33 yıl boyunca, gazetenin bütün birimlerinde, merdivenleri ağır ağır çıkarak devam eden bu yolculuğun son yedi yılı ise basamakların en yükseği gibi görünen aslında sorumlulukların en yükseğinde; gazetenin kaptan köşkünde geçti.
Teamüllerimize ve benim ölçülerime göre uzun bir süre...
Zira bendeniz, üst düzey yöneticilerin en fazla 5 yıl sonunda yenilenmesi gerektiğini düşünen ve bu düşüncemi de 5. yılın sonunda sayın Yönetim Kurulu Başkanımıza ileten biriyim.
Ama İhlas geleneğinde görev talep etmek de, affını teklif etmek de edebe uymadığından “yenilenme” bugüne kadar gecikti...
Ne mutlu ki, göreve başlarken, benim için değerini izah etmemin mümkün olmadığı merhum Enver Ağabey tarafından tevdi edilen “İhlas Gazetecilik A.Ş.'nin kurumsallaştırılması” ve Mücahid Bey tarafından tevdi edilen “Türkiye'nin okunan ve etkili bir gazete hâline dönüştürülmesi” hedeflerinin her ikisine de, yine onların destekleriyle ulaştığımızı düşünüyorum.
Bu düşünceyle de nöbeti gönül huzuru içinde teslim ediyorum.

 

 

DKM ARŞİVİ