forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır

KURŞUN KALEM!

Aktif .

Bekir HazarBEKİR HAZAR: Doğan grubu yıllarca medyanın amiral gemisi oldu. Türkiye'de gündemi tayin ediciydi. Ancak öyle zamanlar oldu ki, halka haber verme rayından çıkıp, "Gölgelerin gücü adına" medya He-Man'lığına soyundu.

Çok sayıda gazete ve televizyonu ile Voltran'ı oluşturup iktidarlar üzerinde baskı kurdu. "Yok ya amma atıyorsun" diyenler olabilir mi bilmiyorum. Çünkü kalmadı gibi. O kadar çok örnek var ki, bunları da bilmeyen yok. Burada yazmanın alemi artık hiç yok.

Her şeye rağmen Doğan grubuna verilen cezaya def çalmıyorum. Ben de şampanyalı kutlamalar yapıcılardan değilim.

Her ne kadar onlar zamanında Dinç Bilgin ve Karamehmet medyasına el konmasını dört gözle beklemiş olsalar da, ben bu olayda gözlerimi far yapmayacağım.

Sadece kafamda bazı soru işaretleri var.

Örneğin Fatih Altaylı basit bir soru yöneltmiş... Diyor ki;

"Doğan Grubu'na ait şirketler, grup içinde birbirine satılmış. Bu işlemler birkaç defa gerçekleştirilmiş ve grubun açıklamasına göre, bu işlemlerden hiçbir kazanç elde edilmemiş. İşte benim merakım da tam burada başlıyor.

Dediğinizin doğruluğuna inanarak soruyorum: Peki o zaman siz, bu işlemleri niye yaptınız? Grup şirketlerini, grup içinde niye birbirlerine satıp durdunuz? Bu işlemlerin amacı neydi? Bunu neden yaptınız?"

Gerçekten basit ama Altaylı'nın satırlarını okuduktan sonra benim de kafama takılan bir konu bu.

Sonuçta ben de bir insanoğluyum. Benim de merak etme hakkım var.

Sabah'ta bir haber okudum. Deniyor ki;

"Gelirler Kontrolörlerinin bir diğer tesbiti ise Doğan TV'nin altındaki 28 şirketin sırasıyla D Yapım, Doğan Prodüksiyon ve ALP Görsel'e satışıyla ilgili kayıtların karar defterine kurşun kalemle yazılması ile ilgili"...

Ve bir başka tespit daha; "Hisse değişimlerinin birer hafta arayla 7, 15 ve 27 Aralık'ta olmasına karşın pay defterlerine kurşun kalemle hepsinin 6 Aralık olarak yazıldığına yönelik..."

Koskoca dev asa bir şirket, altındaki şirketleri satıyor. Çok hayati bir olayı karar defterine kurşun kalemle yazıyor. Başka bir olayda da pay defterinde yine kurşun kalem...

İşte benim merakım da tam burada başlıyor. Bu işlerden anlamam. Ticarete kafam ermez. Kurşun kalemle yazma normal mi? Acaba neden kurşun kalem?

Tükenmez kalem mi tükendi?

Vallahi sadece merak benimkisi.... Bu basit soruma cevap gelirse burada aynen yazarım.

http://yenisafak.com.tr/  

 

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN