forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ÖMER LÜTFİ METE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Aktif .

 Kalp rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitiren, Ömer Lütfi Mete, son yolculuğuna uğurlandı.
 

Altunizade İlahiyat Vakfı Camisi'nde düzenlenen cenaze töreni öncesinde, Ömer Lütfi Mete'nin kardeşi Yunus Bahri Mete ile oğlu Ali Buhara Mete ve yakınları taziyeleri kabul etti. İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Mete'nin naaşı, cenaze arabasına konularak götürüldüğü Çengelköy Mezarlığı'nda defnedildi.
 
Törene, siyaset, medya ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.
 
Başbakan'dan taziye
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gazeteci-yazar Ömer Lütfi Mete'nin vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Mete'nin vefatını teessürle öğrendiğini ifade etti.
 
Mete'nin, sinema ve televizyon filmi senaryolarının yanı sıra, birçok televizyon dizisi senaryosuyla da dizi film alanında yeni bir çığır açtığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti; “Yazar Ömer Lütfi Mete, bir düşünce adamı olduğu kadar aynı zamanda şair bir gönül adamı olarak Gülce gibi şiirleriyle bizleri derinden etkilemiş, edebiyatımızda unutulmaz izler bırakmıştır. Dostluk, arkadaşlık, vefa, fedakarlık ve milletine bağlılığın en güzel örneklerini eserlerinde ve ilişkilerinde gösteren Ömer Lütfi Mete, onurlu duruşuyla genç sanatçılarımıza ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Yorucu ve yoğun çalışma hayatı boyunca birçok başarıya imza atan, kültür ve sanat dünyamıza sayısız eser kazandıran şair, gazeteci, yazar, senarist ve düşünce adamı değerli arkadaşımız Ömer Lütfi Mete'yi her zaman saygıyla ve takdirle hatırlayacağız. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına, tüm sanat, edebiyat, medya camiasına ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN