forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BRİTANYA TÜRK GAZETECİLER BİRLİĞİ'NDEN VEFA YEMEĞİ...

Aktif .

 DKM LONDRA- Britanya Türk Gazeteciler Birliği (BTGB), uzun yıllar Londra’da gazetecilik yapan Birol Yiğitcan’a “Onur Üyeliği” plaketi verdi.

 

Kuzey Londra’nın Palmers Green bölgesindeki Rodeo Restaurant’ta düzenlenen yemekte dernek yönetim kurulu kararı ile Birol Yiğitcan’a “Onur Üyeliği”, görev süresini tamamlayan Anadolu Ajansı temsilcisi Dilek Kocabaş’a da teşekkür plaketi verildi.

İşçi partili politikacılar Ayfer Orhan, Nilgün Canver, Turkish Forum Başkanı Zeren Safa, kadın Platformu’ndan Nilgün Yıldırım ve işadamı Ali Sancak’ın da konuklar arasında yer aldığı yemekli toplantıda konuşan, dernek başkanı Kemal Erdemol, Britanya Türk Gazeteciler Birliği’nin üyeleri arasında sosyal dayanışmayı artırmak amacıyla yemekli toplantıları geleneksel hale getireceğini bildirdi.

Dernek yönetim kurulu kararıyla uzun yıllar Londra’da gazetecilik yapan Birol Yiğitcan’a “Onur Üyeliği” verilirken, merhum gazeteciler Övül Tezişler, Ender Erturan ve Yunus Osmanağaoğlu da derneğin ilk üç üyesi olarak kabul edildi ve rahmetle anıldı.

Britanya Türk Gazeteciler Birliği’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği bu etkinliği her yıl geleneksel olarak sürdürmeyi amaçladıklarını belirten Erdemol, görev süresi sona eren Dilek Kocabaş’a bundan sonraki mesleki hayatında başarı dileğinde bulundu.

Birol Yiğitcan’a “Onur Üyeliği” plaketi derneğin genel sekreteri Sanem Şahin tarafından takdim edildi. Dilek Kocabaş’ın teşekkür plaketini ise başkan Kemal Erdemol verdi.

“HER YIL BİR ARAYA GELECEĞİZ”

BTGB Başkanı Kemal Erdemol, her yıl geleneksel hale getirilecek olan 21 Kasım buluşmalarında hem eğleneceklerini hem de dayanışma duygularını pekiştireceklerini belirterek şunları söyledi:

“Yıllardır mesleğimizi çok ciddi sorunlarla boğuşarak sürdürmeye çalışıyoruz. En büyük mücadeleyi de, ucuz habercilik ve sorumsuz, serseri gazeteciliğe karşı veriyoruz. BTGB çatısı altında meslek onurlarının korunması için de bir arada olan meslektaşlarımız her yıl birbirleriyle buluşacaklar. Birbirlerinin başarılarıyla gurur duyacak ve bunu dile getirecekler”.

“BU BENİM İÇİN BÜYÜK ONUR”

BTGD’nin kendisine “Onur Üyeliği” vermesi ve bir de günün anısına plaket takdim edilmesinden duyduğunu memnuniyetini ifade eden Birol Yiğitcan, meslek hayatından ilginç anılarını anlattı. Uzun yıllar birlikte çalıştığı Tercüman gazetesinin merhum sahibi Kemal Ilıcak ve daha sonra oğlu Mehmet Ali Ilıcak ile ilgili anılarından söz eden Yiğitcan,  Britanya Türk Gazeteciler Birliği’nin “Onur Üyeliği”nden onur duyduğunu dile getirdi. Yiğitcan böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

BAŞARILI GAZETECİLERE TEŞEKKÜR

Britanya Türk Gazeteciler Birliği, yemekli etkinlikte, Londra’da uzun yıllar gazetecilik mesleğini başarıyla temsil eden dernek üyeleri, Nevsal Elevli, Mihrişah Safa, Faruk Zabcı, Mustafa Köker, Halil Yetkinlioğlu, Celal Sönmez ve Faruk Eskioğlu’na da birer teşekkür plaketi verdi.

Nevsal Elevli plaketini Pınar Sak’ın elinden alırken, Mihrişah Safa’ya Birol Yiğitcan, Mustafa Köker’e Sanem Şahin, Faruk Eskioğlu’na Ayfer Orhan, Halil Yetkinlioğlu’na ise plaketini işadamı Ali Sancak takdim etti.  Londra dışında olduğu için toplantıya katılamayan Hürriyet Temsilcisi Faruk Zabcı ile yine etkinliğe katılamayan Celal Sönmez’in plaketleri de,  onlar adına Mihrişah Safa’ya verildi. 
 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN