forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

CİNE 5'E TALİP ÇIKMADI; RADYO 5 İSE SATILDI

Aktif .

ETİKETLER:CİNE 5lRADYO 5
cine5Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun bugün satışa çıkardığı Cine-5'e talip çıkmazken, Radyo 5'e 1 milyon 510 bin 9 dolarlık tek teklif Matriks Radyo Yayıncılığı'ndan geldi.


Radyo 5'in satışına Rekabet Kurumu ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ve Fon Kurulu'nun onayının ardından izin verilecek.

TMSF, 13 Ocak'ta Show Radyo ile Maxi TV'nin ihalesini, 18 Ocak'ta ise Viva TV –Radyo Viva ile Radyo Tek Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün ihalesini gerçekleştirecek.

TMSF’den yapılan açıklamada, bugün satışa çıkarılan Cine 5 TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesine herhangi bir katılım gerçekleşmediği bildirilirken, muhammen bedeli 1 milyon 300 bin dolar olan, Radyo 5 Ticari İktisadi Bütünlüğü için bir şirketin teklif verdiği belirtildi.

Açıklamaya göre TMSF’nin Esentepe’deki merkez binasında gerçekleştirilen açık artırmada Radyo 5’e Matriks Radyo Yayıncılığı Ticaret A.Ş. 1 milyon 510 bin 9 dolar teklifte bulundu. İhale, katılımcı firmanın kapalı zarf teklifinin açılması ile başladı. Matriks Radyo Yayıncılığı Ticaret A.Ş. 1 milyon 510 bin 9 dolarlık teklifini kapalı zarfla iletti.


Show Radyo 13 Ocak'ta ihaleye çıkacak

TMSF, Show Radyo ile Maxi TV Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün ihalesini 13 Ocak’ta, pazarlık görüşmelerini ise 15 Ocak’ta gerçekleştirecek. Viva TV –Radyo Viva İktisadi Bütünlüğü ile, Radyo Tek’i ise 18 Ocak’ta ihale edecek. Söz konusu şirketlerin pazarlık görüşmesi ise 22 Ocak’ta yapılacak.

DKM ARŞİVİ