forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

SABAH 28 ŞUBAT OPERASYONUNUN ÖNEMLİ AKTÖRÜ FADİME ŞAHİN'İ BULDU...

Aktif .

  28 Şubat'ın karakutusu Fadime Şahin'i, 13 yıl sonra ilk kez SABAH bulup görüntüledi ve onunla konuşmayı başardı. Uzun süredir sırra kadem basan,Şahin, sanıldığının aksine aradan geçen yıllar boyunca gözlerden uzak, mütevazı bir hayat sürmüş... İsmini de değiştiren Şahin, bir fabrikada çalışıyormuş..

Sabah gazetesinin ulaştığı Fadime Şahin soruları yanıtsız bıraktı: Sabah'ın yönelttiği sorular şunlar:

Ergenekon davasında gizli tanık olduğunuz yönünde bir iddia ortaya atıldı. Bu iddia doğru mu?

Türkiye'de 28 Şubat sürecinden bu yana pek çok şey değişti. Neden hâlâ saklanıyorsunuz?

Müslüm Gündüz'le birlikte görüntülenme olayı, bir operasyon muydu? 

28 Şubat kararları alınmadan önce 'postmodern askeri müdahale'ye zemin hazırlamak amacıyla tarikatlarda eğitim aldığınız iddia edildi. Bu iddia doğru mu?


Yeni adı T. A. Y.

Fadime Şahin, 13 yıl boyunca kendini gizlemek için büyük çaba sarfetti. Meşhur olduktan sonra Şahin'in ilk işi, tarihi 28 Şubat kararlarının alındığı 1997 yılının sonunda ismini ve soyadını değiştirmek oldu. Sultanbeyli Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 2 Aralık 1997 tarih ve 997/214-186 No'lu kararından sonra T. A. Y. adını alan Şahin'in TC Kimlik No'su 375........ ile başlıyor.


Fabrikada çalışıyor

Zaman zaman adres değiştiren Fadime Şahin, şu anda İstanbul dışında bir şehirde mütevazı bir evde yaşıyor. Şahin bir fabrikada çalışıyor ve işe servisle gidiyor. SGK kayıtlarına göre Şahin 10 yıldır sigortalı görünüyor.

Şahin'in babası Hasan Şahin, Aralık 2007'de vefat etmiş. Ailenin maddi durumu çok iyi sayılmaz. Öyle ki, baba Şahin ölmeden önce yeşil kart kullanıyormuş.

HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN