forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞAN GRUBU BİR MEVZİSİNİ DAHA KAYBETTİ

Aktif .

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Medya Meclisi seçimleri yapıldı. TOBB Medya Meclisi Başkanlığına Star ve 24'te çalışan Nurullah Öztürk seçildi.

Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve özel sektörün çatısı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde Medya Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı.

Medya Meclisi Başkanlığı görevini, 2 yıl önce kurulduğundan bu yana Doğan Medya Grubu'ndan Vahap Munyar yürütüyordu. Bu kez yapılan seçimlere alternatif yönetim kurulu oluşturuldu ve seçimlere öyle gidildi.

Başkanlık için Hürriyet Gazetesinden Vahap Munyar ile Star ve 24 TV'nin Operasyon Grup Başkanı Nurullah Öztürk yarıştı.

Haber7.com'un haberine göre seçimin arka planında şunlar yaşandı...

İlk oylamanın sonuçları 15-15 çıktı. İkinci tur yapılan seçimler de sonuçları değiştirmedi ve aynı sonuç çıktı.

Sonucun değişmeyeceği düşüncesiyle gündeme dönüşümlü başkanlık konusu geldi. Halen Başkanlık görevini yürüten Vahap Munyar, "İlk yıl ben başkanlık yapayım" dedi.

Bu sırada Ciner Grubu yayın organlarından Habertürk'ün temsilcisi geldi. 3. tur oylama yapılmamıştı ve artık oylama yapılmayacağı belirtildi. Tüzük gereği üçüncü tur oylamaya gidildi ve Habertürk'ün temsilcisi seçimin kaderini belirledi.

Nurullah Öztürk 16 oy alırken, Vahap Munyar 15 oyda kaldı.

Başkan yardımcılıklarına Yeni Şafak gazetesinden İbrahim Kahveci, kanal A'dan Alper Tan ve Halkla İlişkiler Derneği'nden Fügen Toksü seçildi.

DKM ARŞİVİ