forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ŞAMİL TAYYAR: ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÖNEMLİ SUİKASTLER OLABİLİR!

Aktif .

    Habertürk'ün yayın hayatına yeni başlayan programı İkiDeBir Şamil Tayyar'ı konuk etti. Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca ve Ahmet Tezcan'ın hazırlayıp sunduğu program son günlerin popüler ismi Şamil Tayyar'a merak edilenleri sordu. Tayyar, önümüzdeki dönemde önemli isimlere karşı suikastler olabileceği tahmininde bulundu...Ahmet Tezcan: İstihbarattan biligi alan gazeteciler arasında sert bir kavga var. Soner Yalçın, Tuncay Özkan, Ruşen Çakır, sen... Bir çok defa köşelerinizden polemikler yaşanıyor.

Şamil Tayyar: Ben bu tartışmalara taraf olmak istemem. Soner Yalçın, Tuncay Özkan'ın kitaplarında çok özel bilgiler de vardır. Ama Şamil Tayyar çok daha farklı bir pencereden bakıyor. Sağ bir dünya görüşünden geliyorum. Bir de kendi mahallerine gecekonudu yapıyormuşum gibi düşünüp hedef alıyor da olabilirler. Türkiye'deki derin yapılar hakkında yazanlar zamanla o yapını bir parçası haline geldiler.

1997 yılında Ergenekon var diyenler, JİTEM'i inkar ettiler. Bu nasıl izah edilecek? Ergenekon var ama JİTEM de var. Ayrıca bizim için eminiyetten besleniyorlar falan da deniyor. Ama il emniyet müdürü düzeyinde isimleri yazılarımda deşifre edip eleştirirken mahkemede yargılanmalarına vesile oldum. Emniyetle ilgili de yazılması gereken bir şey olduğunda da yazarım, yazdım da.

Ahmet Tezcan: Genelkurmay'ın açıklamasına köşenden cevap verdin ama ne düşünüyorsun bu 'mütareke basını, hainlik' suçlamaları hakkında?

Şamil Tayyar: Elinizde bir mahkeme kararı bile olmadan bu kadar ciddi suçlamalarda bulunacaklarına davası görülen, Balyoz'u, Kafes'i ve diğerlerini neden görmüyorsun ki?

ŞAMİL TAYYAR'IN SON KEHANETİ: SUİKASTLER OLABİLİR!

Nihal Bengisu'nun sorusu üzerine aldığı istihbaratların yeni dönemde işaret ettiği olası gelişmeleri öngören Tayyar, yine iddialı ve çarpıcı kehanetlerde bulundu.

İstihbarat raporlarında dikkat çeken önemli bir nokta da son dönem için önemli ve hassas isimleri hedef alan suikastler. Bu suikastleri yapacak kişilerin de milliyetçi kimliğiyle tanınan insanlardan seçileceği tahmin ediliyor. Yakın zaman diliminde bizi zor günlerin bekliyor.

Ahmet Türk'e dönük yumruk saldırısı da bu dönemin bir gelişmesi. Ama suikast olarak bazı saldırıların da olabileceği istihbaratta önemle ele alınıyor. Siz şimdi farketmezsiniz belki ama bu noktada alınan ciddi önlemler, arttırılmış güvenlik tedbirleri var.

 

DKM ARŞİVİ