forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ERHAN GÖKSEL ABD'DE HAYATINI KAYBETTİ

Aktif .

ETİKETLER:Erhan Göksel

erhan_gokselAraştırmacı ve Strateji Uzmanı Erhan Göksel, ABD'de kaldığı otel odasında ölü bulundu. Erhan Göksel, Ergenekon operasyonunda gözaltına alınmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı.

Çok sayıda siyasiye danışmanlık da yapan Göksel 51 yaşındaydı...

New Jersey Eyaleti'nin Edgewater şehrinde bulunan Comfort Inn Oteli'nde kalan Göksel, odasında hayatını kaybetmiş bir şekilde bulundu.

Ankara'da 1959'da dünyaya gelen Göksel, 1976'da Hacettepe Tıp Fakültesi'ne girdi. Ardından ekonomi doktora eğitimini yaptı. Politik psikoloji üzerine çalıştı. 1987'de çalışmakta olduğu Ankara Numune Hastanesi'nden istifa etti. Politik danışmanlık hizmetlerine, 1989'da Verso Siyasal Araştırmalar Merkezi'ni kurarak Adnan Kahveci ile birlikte başladı. Göksel, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Aydın Güven Gürkan, Hikmet Çetin, Deniz Baykal, Mesut Yılmaz, Melih Gökçek gibi siyasilere danışmanlık yaptı. 1996'da Bulgar Başbakanı Kostov'un, 1999'da Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev'in başkanlık kampanyalarını yürüten Göksel, 1998-2000 arasında ABD'de Başkan Yardımcısı Al Gore'a Ortadoğu danışmanlığı yaptı. Göksel, 'Ergenekon' soruşturması kapsamında da gözaltına alındı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN