forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HRANT DİNK SUİKASTİYLE İLGİLİ ERTUĞRUL ÖZKÖK'Ü ELEŞTİRİNCE İŞİNDEN OLDU...

Aktif .

ersin_kalkanHürriyet yönetimi, en kıdemli muhabirlerinden Ersin Kalkan'ın işine son verdi. Kalkan bir süre önce AGOS ve Haber 7'ye verdiği röportajlarda Hrant Dink'in katletilmesi olayında Hürriyet'in aldığı tavrı eleştirmiş ve tanık olduğu olayları anlatmıştı.


Ersin Kalkan'a işine son verildiğinin tebliğinin,  Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu'nun talimatıyla kısım şefi tarafından yapıldığu öğrenildi.

Bu olaydan sonra Ersin Kalkan'a başta Ertuğrul Özkök olmak üzere Tufan Türenç'in de aralarında olduğu bir çok yazar ve haber merkezi elemanın tavır aldığı belirtiliyordu.

EMİN ÇÖLAŞAN VE BİR KISIM YAZARLAR

3,5 yıl önce Şişli'de katledilen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in çok yakın arkadaşı olan Ersin Kalkan, Şubat ayında AGOS' verdiği röportajda "mensubu olduğum Hürriyet gazetesinin Hrant’ı ölüme götüren süreçte başta Emin Çölaşan olmak üzere bir kısım yazarı ve “habercileri” marifetiyle büyük bir sorumluluğu olduğunu biliyorum." demişti.

ÖZKÖK TOPU KALKAN'A ATMIŞTI

Bu röportajın öncesinde ise "Sabiha Gökçen Ermeni'ydi" başlıklı haberler ilgili olarak Dink'in katletilmesinde sorumlu gösterilen dönemin genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, eleştirilere itiraz edip haberi yapan Ersin Kalkan'ı adres göstermişti, Kalkan da AGOS verdiği röportajda bir anlamda konuya açıklık getirerek yıllardan beri çalıştığı gazetesini karşısına almıştı.

CİNAYET İŞLEYEN GAZETECİLER

Kalkan, Haber 7'den Nursel Tozkoparan' verdiği ve iki bölüm halinde yayınlanan röportajda ise, Dink'in katletilmesinden önceki süreçte yaşananları derinlemesine anlatmış ve  gazetecilerin bir kısmının seri cinayetler işlediğini belirterek çok sayıda köşe yazarının ismini vermişti. (Haber7.com)

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN