forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞUŞ MEDYA GRUBU 'YENİ MEDYA DÜZENİ' KONFERANSI DÜZENLİYOR

Aktif .

yeni_medya_duzeniDoğus Yayın Grubu Yeni Medya Düzeni Konferansı, gelişen teknolojik imkanlarla birlikte iletişimde ve pazarlamada hızla büyüyen ve büyümeye devam edecek olan dijital medyadaki gelişmeleri ve ileriye yönelik beklentileri tartışacak bir platform olacak...

2010 sonrasında da her sene yeni bir içerikle devam etmesi öngörülen konferans, görüşleri tüm dünyada ilgi uyandran konularında uzman konuklarıyla yaklaşık 500 katılımcıyı ağırlamayı hedefliyor...

Neler Konuşulacak?

* Yeni Medya Düzeninde İçerik ve Gelir Modelleri
* Türkiye’de Dijital Medya Durum Tespiti
* Dijital Medyada Telif Hakları
* Dijital Medyada Reklam ve Pazarlamanın Geleceği
* Gazetelerin Geleceği, Demokrasi ve Gazetecilik
* Gelişen Medya Düzeninde Liderlik
* Dijital Medyanın Geleneksel Mecralara Etkisi

KONFERANSIN KONUŞMACILARI

Chris Anderson

Wired Dergisi'nin, kariyeri boyunca 3 kere National Magazine Award (Ulusal Magazin Ödülü) kazanmış, genel yayın yönetmenidir.

“Uzun Kuyruk” kavramını, 2004 yılında, Amazon.com ve Netflix benzeri iş ve ekonomik modelleri anlattığı, Türkçe olarak da yayınlanmış olan “The Long Tail: Why the Future of Business Is Selling Less of More (2006)” adlı kitabında okurlarına anlattı. “The Long Tail” New York Times en çok satanlar listesinde yer almıştır.

2001 yılında Wired'a katılmadan önce internet hakkındaki fikirlerini yayınladığı The Economist dergisinde çalıştı. Son kitabı "Free: The Future of a Radical Price" New York Times en çok satanlar listesine 12. sıradan girdi ve internetten ücretsiz olarak sunulduğu sırada 300.000 kişi tarafından indirilerek, okundu.

Şu anda California, Berkeley’de yaşamakta olan Andersen, Booktour.com'un kurucusu ve sahibidir.

David Goodman

David Goodman, Mayıs 2009’dan beri CBS Interactive Music Group’un başkanlığını yürütmektedir. CBS bünyesinde yeni kurulan bu bölüm, CBS Radio’nun dijital sistemlerini, Last.fm de dahil olmak üzere internet yayınlarını kapsamaktadır. Goodman bu görevinde, bölümün dijital faaliyetlerinin finansal idaresinin yanı sıra; dijital müzik kaynaklarından, CBS Interactive’in kaynaklarıyla CBS Radyo’nun sağladığı içerik, promosyon, reklam ve satış verilerinin bir araya getirilmesinden sorumludur.

Goodman daha önce, CBS Radio’nun dijital medya ve entegre pazarlama bölümü başkanı olarak görev yapıyordu. CBS’ten önce Warner Music Group, Warnervision Entertainment ve Warner Bros’ta çalışmıştır.

Ferit F. Şahenk

Boston College, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Bölümü ve Harvard Business School “Owner/President” Yönetici Programı mezunudur. Garanti Yatırım'ın Kuruculuğu ve Başkan Yardımcılığı, Doğuş Holding CEO'luğu ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Halen Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Halen DEİK bünyesinde Türk-Alman İş Konseyi Başkanı ve Türk-Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesidir.

Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Dünya Ekonomik Forumu ve Medeniyetler İttifakı İnisiyatifi içerisinde aktif bir üye olarak yer almaktadır. Ayrıca Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School of Management Avrupa, Ortadoğu, Güney Asya ve Afrika Bölgesel Yürütme Kurulu üyesidir.

Seth Godin

Pazarlama Guru’su Seth Godin, Business Week dergisi tarafından “Enformasyon Çağı’nın Nihai Girişimcisi” olarak adlandırılmış ve American Way dergisi tarafından Amerika'nın en iyi pazarlamacısı seçilmiştir.

Godin, ilk online pazarlama şirketlerinden biri olan Yoyodyne’ı 1995’te kurdu. İzinli pazarlama prensibini burada geliştirdi: yabancıları arkadaşa, arkadaşları müşteriye dönüştürmek. Yoyodyne’i 1998’de Yahoo’ya satan Godin, doğrudan pazarlamadan sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlenerek bu görevi 2000 yılına kadar sürdürdü.

Birçok ülkede en çok satanlar listesine giren, 2003 yılında Amazon.com’un en çok satan pazarlama kitabı olan, ve Türkiye’de de büyük ilgi uyandıran Purple Cow (Mor İnek) ile birlikte Godin'in 13 kitabı bulunmaktadır. Permission Marketing adlı ilk kitabı şirketlerin potansiyel müşterilerine olan bakış açılarında devrim yaratmış ve New York Times en çok satanlar listesine girmiştir. Free Prize Inside adlı kitabı, Forbes tarafından 2004'ün en iyi iş kitabı olarak seçilmiştir. Godin'in bir diğer başarısı ise Unleashing the Ideavirus adlı ücretsiz e-kitabının internet üzerinde tarihin en çok indirilen e-kitabı seçilmesidir.

1982'de Tufts Üniversitesi'nden bilgisayar ve felsefe alanında mezun olan Godin, Stanford Universitesi’nde MBA eğitimi almıştır.

Dünyanın en popüler pazarlama blog’u "seth’s blog"un kurucusu ve yazarıdır.

Arthur Sulzberger Jr.

Sulzberger Jr., 1992 yılında New York Times’ın yayıncısı ve NYTimes’ı bünyesinde bulunduran The New York Times Company’nin YK Başkanı oldu.

Sulzberger Jr., 1974 yılında Tufts Üniversitesi siyaset bilimi bölümünden mezun oldu. 1987 yılına kadar The Raleigh Times, Associated Press ve The New York Times’da muhabirlikten editörlüğe çeşitli görevlerde yer aldı. 1985 yılında, Harvard Business School’un Yönetim Gelişimi bölümünden mezun oldu. 1987 yılının Ocak ayında editör yardımcılığına, ertesi yıl da haber ve yönetimden sorumlu asistan editörlüğe getirildi. Her iki görevinde de The New York Times’ın Edison, New Jersey ve College Point, Queens’deki renkli baskı ve dağıtım tesislerindeki planlama çalışmalarıyla, renkli olarak yayımlanan altı bölümlü gazetenin tasarımında önemli rol aldı.

1992’de resmi olarak kurulan “Times Square Business Improvement District” adlı sivil toplum kuruluşunun kuruluşunda aktif rol oynadı ve ilk başkanlığını üstlendi.

Ahmet Yeşiltepe

Yaklaşık 20 yıldır Türk medyasında muhabir, editör, yapımcı ve idareci olarak çeşitli görevlerde bulundu.

NTV'nin New York ve Washington temsilciliğini de yapan Ahmet Yeşiltepe, Kıbrıs’ta "nihai çözüm" olarak kabul edilen "Annan Planı"nı dünyaya ilk duyuran gazeteci oldu.

Bazı bölgesel savaşlar ile ekonomik ve siyasi nitelik taşıyan çok sayıda küresel olayı muhabir sıfatıyla yerinde izleyen Yeşiltepe, 3 yıl süreyle de DYG Radyolarının Genel Yayın Koordinatörlüğünü yürüttü. Yeşiltepe, ntvmsnbc’deki idari görevinin yanında halen, DYG bünyesindeki radyo ve televizyonlarda programlar hazırlayıp NTV Tarih Dergisi'ne yazılar yazıyor.

Yunus Halit Türe

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon mezunu olan Yunus Halit Türe 2004 yılından beri Doğuş Yayın Grubu ailesinde yer almakta. Multimedya editörlüğü ile başladığı kariyerini NTVMSNBC operasyon yönetmeliğiyle devam ettiren Türe, Doğuş Yayın Grubunda Yeni Medya’nın kurulmasında yapı taşlarından biri olarak yer aldı.

Şimdi ise DYG’nin dijital mecralarından sorumlu yeni medya departmanının başında görev alarak Doğuş Yayın Grubundaki dijital işlerin öncülüğünü yapmakta

Cenk Uygur

Cenk Uygur, internet üzerinden yayınlanan “Genç Türkler” adlı, ilk günlük talk show’un sunucusudur. Program, web üzerinden YouTube, AOL, Airamerica.com ve TidalTV.com tarafından yayınlanmaktadır. Ayda sekiz milyon izleyici kitlesiyle 100 YouTube Ortağı listesinde yer alan “Genç Türkler”, 2002 yılının ilk çeyreğinde Sirius Satellite Radio’da ilk orijinal program olarak yayın hayatına başlamış, daha sonra bu platform 2006 yılında XM Satellite Radio’ya transfer olmuştur. Cenk Uygur Pennsylvania Üniversitesi, Wharton School of Business ve Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

“Genç Türkler”den önce avukatlık, televizyon yazarlığı ve televizyon sunuculuğu yapmış; MSNBC, CNN Headline News, E! Entertainment Channel, Al Jazeera, ABC News, Voice of America, NPR ve Fox News Channel’da çeşitli programlara katılmış...

Başvuru için tıklayın...

 

DKM ARŞİVİ