forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AK PARTİ THE DAİLY TELEGRAPH'A DAVA AÇTI

Aktif .

thedailytelegraphAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, İngiltere'de yayın yapan The Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan ve haberle ilgili ulusal ve uluslararası mahkemelerde dava açma süreci başlattıklarını bildirdi.


Çelik, yazılı açıklamasında, The Daily Telegraph gazetesinde dün yayımlanan ve Ak Parti'nin İran'dan yardım aldığına dair yalan ve provokatif haberi yalanladıklarını, ancak aynı gazetenin bugün de yalan haberinin arkasında durduğunu ifade eden bir açıklamada bulunduğunu belirtti.

Gazete, İran`ın, seçim kampanyası sırasında kullanılmak üzere AK Parti`ye 25 milyon dolar yardımda bulunduğunu iddia etti.

Çelik, şunları kaydetti:“Hiçbir dayanağı olmayan bu haberin, İsrail'in Mavi Marmara gemisinde gerçekleştirdiği katliamı meşrulaştırmaya çalışan çevrelerin tezlerini yansıtması düşündürücüdür. Haberde İHH'yi terörist ilan etme ve Ak Parti ile İHH arasında kurumsal bağ kurma gayreti açıkça görülmektedir. Bu açık bir komplodur. Bu haberin gazetecilik geçmişi belli bir kişi tarafından, Türkiye'deki referandumun hemen sonrasında yapılması ayrıca dikkat çekicidir.Bu provokatif komploya karşı ulusal ve uluslararası mahkemelerde dava açma süreci başlatmış bulunmaktayız.”

HABER YAYINDAN KALDIRILMADI

Öte yandan İngiliz gazetesinin söz konusu haberi internet sitesinden hala kaldırmadığı belirlendi. Habere şu adresten ulaşılabiliyor..

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/t

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN