forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BEKİR COŞKUN'UN GÖNDERİLMESİNİ KAMPANYAYA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Aktif .

ertugrul_ozkok_30Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Ruşen Çakır’ın sunduğu "Yazı İşleri" programına konuk oldu. Özkök, Bekir Coşkun’un işine son verilmesine şaşırdığını söyledi.  Özkök, “Umarım bir gazeteci, ‘Siz mi baskı yaptınız?' diye Başbakan’a sorar” dedi. Hatırlanacağı gibi Emin Çölaşan Hürriyet'ten göndelince Özkök'e sert eleştiriler yöneltilmiş ve baskı sonucunda yazılarına son verildiği iddia edilmişti...

Özkök de Emin Çölaşan'ın patronun isteğiyle gönderildiğini savunmuştu...


Ertuğrul Özkök, şimdi kendisine yapılan kampanyanın bir benzerini Fatih Altaylı'ya yapıyor...


Özkök programda şunları söyledi:


"Bekir Coşkun biraz şaşırmış vaziyette, tahmin ediyorum beklemiyordu böyle bir şeyi. Ben çok üzüldüm, çok okunan ve sempatik bir yazar. Bekir olmadan Türk basını çok önemli bir rengini kaybetmiş olur. Özal'la sohbet ediyorduk, uzun yıllar önce. Özal dedi ki, 'Basında benim 4 düşmanım var.' Bekir Coşkun'u saymamıştı Özal. Ve Özal, Bekir'e kızmadığını, komik bulduğunu söylemişti.


Bekir, insani yanları çok güçlü bir yazardır. En çok şuna şaşırdım, 'Patron ve genel yayın yönetmenim de kalmamı istiyordu' dedi Bekir. Başbakan haftaya cumartesi medya grup başkanlarını ve genel yayın yönetmenleriyle buluşuyor, umarım orada biri sorar, 'Bekir Coşkun için siz mi baskı yaptınız?' diye."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN