forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

GELECEĞİN TV TEKNOLOJİSİ İSTANBUL'DA KONUŞULUYOR...

Aktif .

iptv_worldTeknoloji ortaklarını, içerik sağlayıcı ve operatörlerini bir araya getiren; sektördeki gelişmelere yön veren ve destekleyen en büyük platform olan IPTV Forum Eastern Europe & EuroAsia 2010, bu sene Show TV sponsorluğunda ilk kez 12-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor.

Kendi alanında global bir referans noktası olan Forum, 2004 yılından bu yana, Informa Telecoms & Media tarafından 8 ülkede düzenleniyor. Tüm dünyadan sektör profesyonellerini İstanbul’da bir araya getirecek olan Forum’da, IPTV konusunda lider uluslararası şirket temsilcileri konuşmacı olarak yer alıyor.

Forum, TTNET, VESTEL, BTK, Turk Telekom 'un da katılacağı özel bir oturuma da ev sahipliği yapacak. IPTV Forum’da sektördeki son gelişmelerin ve yeniliklerin paylaşılarak televizyonculuğun geleceğini belirleyecek teknolojiler detaylarıyla ele alınacak. Farklı ülkelerden operatörler; teknoloji partnerleri ve içerik sağlayıcıların bir araya geldiği IPTV Forum’da, Doğu Avrupa ve Türkiye’de IPTV’nin gelişimi, Hibrid IPTV’nin gelişimi, TV stratejileri, IPTV’de reklamın geleceği gibi konular değerlendiriliyor.TTNet, IPtivibu’ya geçti

IPTV Forum'da bir konuşma yapan TTNet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz Türkiye'deki IPTV alanındaki gelişmeleri değerlendirdi. İnternet bağlantısı üzerinden IPTV alıcısı aracılığıyla yeni nesil televizyon platformu olan IPtivibu, devreye girdi. Tivibu gibi canlı yayını durdurma, ileri geri alma, filmleri istenildiği zaman izleme gibi seçeneklerin de bulunduğunu anlatan TTnet Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, "Yayın içeriklerine yayın akışının planlanmış zamanlamasından bağımsız olarak da ulaşmak mümkün. Böylelikle evde dizi ve maçlar istenildiği saatte ve günde izlenebilecek. IPtivibu ile canlı izlenen bir maçı 15 dakika geri sarıp izlemek de mümkün" dedi.

Twitter'dan mesaj


IPtivibu'nin interaktif servisleri, içeriği ve kapsamı hakkında bilgi veren Tahsin Yılmaz, şöyle konuştu: "Televizyon izlerken anlık maç sonuçlarını almak, borsa, döviz, altın bilgilerine ulaşmak, hava durumunu öğrenmek mümkün. IPtivibu ile Twitter üzerinden mesajlaşılabiliyor, Yemeksepeti.com'dan yemek siparişi verilebiliyor, Flickr uygulaması televizyon üzerinden kullanılabiliyor ve havaalanlarında uçakların kalkış ve iniş saatleri görüntülenebiliyor. IPtivibu, ilk olarak İstanbul, Ankara ve İzmir'de pilot olarak uygulamaya alındı. IPtivibu'da yerli ve yabancı toplam 101 kanal var."

Film kirası 1 TL

IPtivibu'da aylık fiyatın 29 TL olduğunu açıklayan Tahsin Yılmaz, şunları söyledi:"Seç-izle altında yüzlerce film, dizi, belgesel ve çocuklarla ilgili içerikler bulunuyor. Kirala-izle altında yeni filmler 24 ile 48 saatliğine kiralanabiliyor. Filmler, bu süre içinde sınırsız izlenebiliyor. FilmClub sinema paketinin fiyatı aylık 7 TL. FilmClub paketinde üç farklı kanal bulunuyor. Filmlerin kiralama bedelleri ise 1-5 TL arasında değişiyor. Bu konuda Hollywood'un 5 büyük yapım şirketiyle lisans anlaşmalarını tamamladık. Sony'le de anlaşmak üzereyiz. DVD'ler raflara girdiği gün izlenebilecek."

Petr Cech çok para istedi

TTNET'in yeni reklam kampanyaları hakkında da bilgi veren Tahsin Yılmaz, şöyle konuştu: "Yeni kampanyalarda Milli Takım'ın son dönemlerde unutulmayan gollerine yerv erdik. Euro 2008'de Semih Şentürk'ün golüne engel olamayan Hırvatistan Milli Takım kalecisi Stipe Pletikosa ve 2002 Dünya Kupasın'da en erken golü kalesinde göre Güney Kore kalecilerine o an neler yaşadıklarını sorduk. Çek Cumhuriyeti kalecisi Petr Cech ise bu iki kalecinin toplamından daha fazla para istediği için yeni dönem reklamlarımızda yer alamadı."

Mardin'de çanak antenler kalkacak

IPTIVIBU için Mardin'de özel bir çalışma yapılacağını söyleyen Tahsin Yılmaz, "Mardin Valiliği ve belediyesi bölgede çanak antenlerin sökülmesi için çalışmaya başlıyor. Aynı zamanda duvar dışlarında kabloların da görünmemesi gerekiyor. Bunun için valilikle çalışmalara başladık. Gerekirse Mardin için özel fiyat avantajları da sunacağız. Türkiye'de 10 milyona yakın çanak anten olduğu tahmin ediliyor" dedi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN