forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TRT'DE İŞE ALIMLARDA HANGİ KRİTER UYGULANIYOR?

Aktif .

trtlogoTRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, AK Parti iktidarında 8 yılda kuruma memur ve sözleşmeli statüde olmak üzere; mahkeme kararı, KPSS sonucuna göre yapılan giriş sınavları çerçevesinde açıktan veya naklen, şehit yakını atamaları dahil toplam bin 210 kişinin alındığını açıkladı.

“CHP GENEL BAŞKANI HAKKINDA KARALAMA KAMPANYASI YOK”

CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan’ın soru önergesini yanıtlayan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT yayınlarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında karalama kampanyası yürütülmediğini bildirdi. TRT Genel Müdürü, şöyle dedi: “Kurumumuzca yayınlanan Tele-Vizyon Dergisi’nde, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında asılsız veya çirkin yayın yapıldığı iddiası gerçeği yansıtmamakta olup, söz konusu derginin yayınları, doğru, tarafsız ve ilkeli yayıncılığın esaslarına göre yapılmaktadır. TRT kurumu, CHP ve CHP Genel Başkanı da dahil, hiç kimse hakkında karalama kampanyası yürütmemekte, yayınlarını doğru, tarafsız ve yayın ilkelerine uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.”

8 YILDA BİN 210 KİŞİ ALINDI

TRT Genel Müdürü, 58, 59 ve 60. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri döneminde kuruma memur ve sözleşmeli statüde olmak üzere; mahkeme kararı, KPSS sonucuna göre yapılan giriş sınavları çerçevesinde açıktan veya naklen, şehit yakını atamaları dahil toplam bin 210 kişinin alındığını söyledi.

“EŞ-DOST-AKRABA KRİTERLERİNE BAKILMIYOR”

TRT Genel Müdürü, kuruma yapılan tüm personel atamaların kurumsal ve genel mevzuat hükümleri çerçevesinde, eş-dos-akraba kriterlerine bakılmadan, sadece kariyer ve liyakat ilkeleri gözetilerek yapıldığını ifade etti.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN