forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TRT, D-SMART'TAN ÇIKIYOR MU?

Aktif .

trtlogoAGB'yle yaşadığı sorun sonrasında reyting sisteminden ayrılan TRT'nin şimdi de D-Smart'tan ayrılacağı konuşuluyor. Son olarak Hürriyet Gazetesi yazarı Tufan Türenç'in "kadrolaşma" ve "yandaş basın" iddialarından sonra, TRT'nin bu yönde bir karar almayı düşündüğü belirtiliyor.

Haber.com'un ulaştığı bilgilere göre, D-Smart'tan çekilme kararına TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in yanı sıra TRT Yönetim Kurulu da büyük oranda sıcak bakıyor.

TRT'nin, Doğan Grubu'nun sahibi olduğu D-Smart Yayın Platformu'ndan 12 TV kanalı ve 6 radyosuyla birlikte tümüyle çekilmeyi düşündüğü iddia ediliyor.

ŞAHİN: TEPKİMİZ DAHA DA SERT OLACAK

Önceki akşam ÜLKE TV'de yayınlanan "Aslında Ne Oldu?" programına telefonla bağlanan ve Doğan Grubu'nun kendilerine yaptığı haksız suçlamalara tepki gösteren TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin,  "Tüm bunlara rağmen eğer söz söylemeye çalışırlarsa tepkimiz daha da sertleşecek" dedi.

Şahin'in "tepkimiz daha da sertleşecek" sözleri, Ankara ve medya dünyasını çalkalayan "TRT D-Smart'tan çekiliyor" iddiasını güçlendiriyor.

Ayrıca Tufan Türenç'in yazısına verilen cevapta da sert ifadeler yer alıyordu.

12 TV KANALI, 6 RADYO


TRT Kurumu'nun D-Smart Platformu'nda, TRT 1, TRT Haber, TRT 6, TRT 3, TRT 4, TRT Türk, TRT HD, TRT 5 Anadolu, TRT Müzik, TRT Turizm ve Belgesel, TRT Avaz, TRT Arapça olmak üzere 12 televizyon kanalı ile TRT Radyo 1, TRT Radyo 6, TRT FM, TRT Gap Radyo, TRT 3 Radyo, TRT 4 Radyo'dan oluşan 6 radyosu yayın yapıyor.

TRT'nin çıkma kararı almasının D Smart'a büyük bir darbe olacağı tahmin ediliyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN