forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEHMET ALİ BİRAND BİR HABERE KIZDI VE HÜRRİYET'İ CANLI YAYINDA SAVURUP ATTI

Aktif .

mehmet_ali_birand_hurriyetHürriyet'in 'Fatma Nine'nin suçu ne?' başlığı Mehmet Ali Birand ve Rıdvan Akar'ı çok sinirlendirdi. CNNTürk'de, başlığı değerlendiren Galatasaray fanatiği Birand aynı grubun gazetesini canlı yayında savurup attı.

Galatasaraylılığı ile bilinen Mehmet Ali Birand, bağlı olduğu grubun gazetesi Hürriyet'i, tuttuğu takımı hedef alan başlıklarından dolayı ağır bir dille eleştirdi.

Dün akşam oynanan ve 2-0 biten Trabzonspor-Galatasaray maçından sonra Hürriyet'in, en yaşlı Galatasaraylı, fanatik Fatma Nine'nin de izlediği maçı, çok tartışılan tecavüz sahnesiyle bilinen 'Fatmagül'ün sunu ne' isimli diziye göndermede bulunarak 'Fatma Nine'nin suçu ne' başlığıyla vermesine tepki gösteren Birand, gazeteyi Fenerbahçe'nin yayın organı gibi davranmakla suçladı.

CNNTürk'te yayınlanan Haber Merkezi programında gündem değerlendirmesinde konuyu gündeme getiren Birand, Hürriyet gazetesinin ilgili sayfasını kameraya göstererek, "Bunu çek, Fenerbahçe'nin yayın organı olan Hürriyet Gazetesi'nin tebrik ediyoruz, spor servisini" dedi.

"Fatma Gül Nine'nin sözcüsü olmuş Hürriyet Gazetesi. Bravo vallahi, böyle bir taraflık olmaz" diyen Birand elindeki gazeteyi masanın üzerine fırlatıp ellerini çırptı!

Birand'ın yardımcısı Rıdvan Akar da Hürriyet'i eleştirdi ve "Hürriyet Spor Servisi gibi çıkıyor. Dünkü başlıkları da 6 Kasım'ı hatırlattı. Bu spor servisinin işi mi? Fenerbahçe'nin internet sitelerinde, dergilerinde olur da, Türkiye'nin amiral gemisi denilen bir gazetenin spor sayfalarında, 104 yaşındaki bir nineye atıf yapılması ne kadar gazetecilik?" dedi.

Akar'ın tepkisiyle birlikte araya giren Mehmet Ali Birand ise atılan bu başlığın Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı çok keyiflendirmiş olabileceğini söyledi. (Haber7.com)

 

DKM ARŞİVİ