forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ULUSALCILARIN YAYIN ORGANI TÜRKSOLU DERGİSİ KILIÇDAROĞLU'NA PKK'LI KIYAFETİ GİYDİRDİ

Aktif .

turksolu_chpErgenekon iddianamelerine giren, Cumhuriyet mitinglerinde "Ordu göreve" pankartı açan ve Atatürkçü, Milliyetçi ve Solcu sloganıyla yayın yapan TürkSolu dergisi, Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin'e PKK kıyafeti giydirdi.

Parti içerisindeki değişikliğin PKK'nın istekleri doğrultusunda gerçekleştiğini savunan Türk Solu dergisi, son değişikliklerle birlikte CHP Genel Merkezi'nin PKK'nın eline geçtiğini iddia etti.

CHP'nin yönetim kurulu değişikliğiyle PKK'nın sesi haline geldiğini öne süren ve Ergenekon operasyonlarına gösterdiği sert tepkiyle bilinen Türk Solu Başyazarı Gökçe Fırat, Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK yandaşlarını yönetime getirdiğini savundu...

'ORDU GÖREVE' ÇAĞRISI YAPMIŞLARDI

Dergiyi çıkaran Gökçe Fırat, bir süre Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan Doğu Perinçek ile birlikte hareket etti. İki grup yaşadıkları bir tartışma sonrasında birbirinden ayrıldı...

Türk Solu dergisi 23 Haziran 2003 tarihinde yayınladığı 33. sayısında 'Ordu göreve' kapağıyla çıkmış ve 'darbeden başka çare kalmadığını', ordunun 'gereken müdahaleyi yapması' gerektiği yazmıştı. Derginin sorumluları hakkında 'darbe çığırtkanlığı yaptıkları' gerekçesiyle dava açılmıştı.

Danıştay saldırısı sonrasında gözaltına alınan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin ve saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan'ın evinde yapılan aramalarda ciltlenmiş halde Türk Solu dergileri bulunmuştu.

 

DKM ARŞİVİ