forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ULUSLARARASI MEDYA SEMPOZYUMU İSTANBUL'DA BAŞLIYOR

Aktif .

Dünyaca tanınmış medya kuruluşlarından ünlü isimler, akademisyenler, araştırmacılar ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile yerli ve yabancı birçok medya mensubunun katılacağı Sempozyum, Doğu ve Batı dünyasından farklı bakış açıları, yaklaşım ve deneyimlere sahip gazetecileri de aynı platformda bir araya getirecek.    


Sempozyum ayrıca, dünya genelinde alternatif medyanın teorisyenleri ve uygulayıcıları, ülkelerinin demokratikleşme hareketinde öncü olmuş isimler ve globalleşen dünyanın yeni gazetecilerinin katılımıyla, küresel medyanın ikibinli yıllardaki ilk büyük buluşmasını gerçekleştirecek olmasıyla da öne çıkıyor.

Konvansiyonel Medya-Sosyal Medya: Kim kazanacak?

Küreselleşme ve medya ilişkisini temel alan Sempozyum'da birçok önemli oturum başlığı yer alıyor: Ulusal ekonomik krizler, Afrika'nın yazgısı, Filistin trajedisi, Haiti depremi, Pakistan sel felaketi gibi olaylarda uluslararası medyanın kendini konumlandırışı, "Uluslararası Medya Tanık mı, Taraf mı?" başlığıyla,  konvansiyonel medyanın internet tabanlı iletişim araçlarıyla girdiği rekabet, "Konvansiyonel Medya ile Sosyal Medyanın Meydan Savaşı" adlı oturumla, medyanın demokratik talepler karşısındaki refleksleri, "Medya İktidarı ve Demokratik Sorumluluk" gibi çarpıcı başlıklarda düzenlenecek panellerde uluslararası isimler tebliğlerini sunacaklar. Sempozyumda ayrıca Babıâli'den Bağcılar'a geçişte Türk medyasının yaşadığı değişim de, "Babıâli'den Plazalara Medyada Değişen İlişkiler" başlıklı bir panelle tartışılacak.

Dünyaca ünlü STK'lar bir arada

Uluslararası Medya Sempozyumu, dünyaca ünlü mesleki örgütler ve sivil toplum kuruluşlarını da bir araya getiriyor. Aralarında Uluslararası Gazeteciler Federasyonu, Amerikan Gazeteciler ve Yazarlar Topluluğu, Uluslararası Kadın Medya Vakfı, Gazetecileri Koruma Derneği gibi kurumların da yer aldığı meslek örgütlerin temsilcileri de Sempozyuma katılarak, ilgili başlıklarda düzenlenen oturumlarla görüş ve bildirilerini kamuoyuyla paylaşacaklar.

"Küreselden Yerele" başlığıyla medyada yaşanan değişimin manasına uyan konumuyla, Türkiye'nin en büyük medya kuruluşlarının yer aldığı Bağcılar ilçesinin seçildiği Sempozyumda ayrıca "Barış Gazeteciliği" alanında ödüller de verilecek.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN