forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TARAF HATA YAPTIĞINI KABUL ETTİ, ÖZÜR DİLEYECEK...

Aktif .

taraf_tarafTaraf Gazetesi Yayın Koordinatörü Yıldıray Oğur, Habertürk TV'de Balçiçek İlter’in programında Başbakan Erdoğan'ın tepkisini çeken ve Amerikan istihbarat belelerinde geçen İsviçre'de sekiz hesabı var' şeklindeki iddiayı neden manşete taşıdıklarını anlattı. Oğur, “Ben de Başbakan’ın İsviçre’de hesabının olduğuna inanmıyorum” dedi...

Balçiçek İlter’in Söz sende programına katılan Oğur, İlter’in “Manşet bir tavrı yansıtır, duruşu gösterir, ne var bunun arkasında dedirten bir manşet yaptınız, sadece o haberi cımbızladınız” cümlesine şöyle cevap verdi. “Herkesin konuştuğunu manşete taşıdık. Tek hatamız bunun Edelman kaynaklı olduğunu iyi göstermemekti. Yarın Başbakan’ın açıklamasını aynı büyüklükte manşetten vereceğiz. Zaten ben de inanmıyorum, Başbakan’ın İsviçre’de hesabı olduğuna. Biz sadece tartışma başlasın istedik!” 


Balçiçek İlter, Sadık Albayrak’a yapılanın büyük yanlış olduğunu hatırlatması üzerine Oğur şu ifadeyi kullandı. “O konuda küçük bir hata yaptık, yanlış davrandık, zaten yarın özür dileyeceğiz!”


Yıldıray Oğur’un eski Taraf yazarı Önder Aytaç’ın “Miroğlu’nu kolladılar benim arkamda durmadılar cümlesine verdiği yanıt da ilginçti. “Bir tarafta barış için uğraşan biri var, diğer tarafta Öcalan’ı asmakla tehdit edelim diyen biri… Gazetecinin, yazarın görevi şiddeti savunmak değildir.!”

DKM ARŞİVİ