forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

EMRE USLU: TAKMA İSİMLE KÖŞE YAZAN ASKERLER VAR

Aktif .

ahmettezcan_doganTaraf Gazetesi yazarı Emre Uslu, Haberturk Televizyonu'nda Doğan Satmış ve Ahmet Tezcan'ın sunduğu Medya Kritik programında ilginç iddialarda bulundu.

Emre Uslu; Tezcan'ın "Niye polislik yapmıyorsunuz da gazetecilik yapıyorsunuz?" sorusuna cevap verirken, yaptığın habercilik değil analiz olduğunu söyleyerek "Kendi uzmanlığıyla ilgili analiz yazan çok kişi var. Mesela bazı askerler takma isimle yazarlık yapıyor" dedi.

Uslu; Doğan Satmış'ın ısrarla "Kim bunlar? Diye sormasına rağmen "Bana isim sormayın, söylemem" cevabını verdi.

‘Balıkçı bir zarfçıdır, kimliğinin açıklanmaması gerekirdi’

Eskinin polisi ve emniyet amiri, şimdinin gazete köşe yazarı, öğretim üyesi Emre Uslu, Öcalan ile devlet arasında görüşmeleri gerçekleştiren kişi olarak basına yansıyan Baclıkçı için, “O gibi kişilere ben zarfçı diyorum. Bu kişilerin işi, iki taraf arasında zarf taşımak, bir nevi ulaklık yapmaktır. Ancak kimliğinin açıklanması, iyi olmadı. Ölüm tehlikesi bile olabilir” dedi.

Uslu, “Bence adı açıklanmamalıydı” dediği Balıkçı hakkında şunları söyledi:

“Devlet ile Öcalan arasındaki ilişkiler, MİT’teki değişiklikten sonra farklı bir noktaya gelince Balıkçı’nın işi bitti” diye ekledi.

“OKYANUS UÇAMAZ RAPORU”

Emre Uslu, hakkında çıkan “Okyanus ötesi uçamaz raporu alarak, 8 yıl yurtdışında kaldı iddiaları için ise şöyle dedi:

“Böyle bir rapor yoktu, yurtdışında 4.5 yıl kaldım, Utah Üniversitesi’nde araştırma yaptım. Bunun sadece son 6 ayında, görevim uzatılmadı, bel fıtığının tedavisi için 6 ay rapor aldım. Rapor bel fıtığı fizik tedavisi içindi” dedi.

“CEMAATÇI DEĞİLİM”

Emre Uslu, “Fethullah Gülen cemaatiyle ilişkinız var mı?” sorusuna, “Hayır, ilişkim yok. Hatta onlar bana mesafeli bakar” dedi. Cemaatin Utah’la bağlantısı olduğu iddiaları için ise, “Böyle bir bağlantı yok” diye konuştu.


Balıkçı bir zarfçıdır, kimliğinin açıklanmaması gerekirdi’DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN