forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İBRAHİM KARAGÜL'ÜN KELLESİNİ KİM İSTEDİ?

Aktif .

medyakritik_ibrahimkaragulYeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, 7 Aralık'ta yayınlanan yazısına, “Edelman benim de kellemi istemişti” başlığını koymuştu. Karagül, Habertürk TV’de Doğan Satmış ve Ahmet Tezcan’ın sunduğu MedyaKritik programına konuk oldu ve dikkat çekici açıklamalar yaptı.
Medyakritik programında, Eski ABD Büyükelçisi Edelman’ın, Yeni Şafak köşe yazarı İbrahim Karagül’ü kovdurtmak istediği tartışması yaşandı.

İbrahim Karagül, Edelman Ankara’da Büyükelçi iken bir haber yazdıklarını hatırlattı ve şöyle dedi:

“O haberimizde, Iraklıların baskı ve işkenceye karşı ayaklandığını yazmıştık. Bu haberimizi uluslar arası medya alıp bizden kullandı. Edelman da sinirlendi ve bana ve gazektemiz aleyhine kampanya başlattı. Hürriyet’te ve başka bazı gazetelerde peş peşe aleyhimize yazılar çıktı. Benim işten attırılmama çalışıldı.”Doğan Satmış Karagül’e şu soruyu yöneltti:

“Bir internet sitesi, sizin yazınızdan yola çıkarak, Fehmi Koru’yu ve Zaman Gazetesi’ni, sizin aleyhinize yazı yazmakla suçladığınızı yazmış. Doğru mu, sizi attırmak için Fehmi Koru da devreye mi girdi?”

Karagül, “İsim vermek istemiyorum” diyerek ısrarla isim vermekten kaçındı. “Ben kendi köşemde başka bir internet sitesinde bu olaylar yazıldı diye bunları yazmadım. Sadece bu konunun gündeme gelmesi nedeniyle yazdım. Bu konuda tek bir yazı yazılmadı hakkımda. Birçok isim yazı yazdı. Ben tek tek isimler üzerinde tartışmak istemiyorum. Bu Türk medyası üzerinde bir devletin nasıl bir baskı yaptığının göstergesi olduğu için bence buna dikkati çekmek gerekiyor. Başka isimlerde olabilirdi. Bu örnek tartışılması daha doğrusu.”

“Ergun Babahan’la Oray Eğin’i değiş-tokuş yapalım”

Programda, üniversitelilerin eylemleri damgasını vurdu. Eylemler konusunda Radikal gazetesinin manşetini eleştiren Akif Beki'ye karşı Radikal Ankara temsilcisi Murat Yetkin'in "Akif Beki'yi verelim, Yeni Şafak'tan Fehmi Koru'yu alalım" cümlesiyle başlayan yazar takası tartışamsını hatırlatan Ahmet Tezcan, şöyle dedi:

“Bu konuda farklı gazetelerden iki gazeteci, beklenmeyen çıkışlar yaptı. Örneğin Oray Eğin, hamile olduğu halde gösteriye katılıp düşük yapan kızın hareketini eleştirdi ve “Hamileyken ne işin vardı orada?” diye sordu.Star'da Ergun Babahan ise, öğrencilerin gösteri hakkını savundu, Akif Beki'yle de Kanal 24'te bu konuda sert tartıştılar. Bence Star Gazetesi deErgun Babahan’ı verip, Oray Eğin’i alsın. Böylece yazar takası daha iyi olur, görüşler de yerlerine oturmuş olur.”

Stüdyoda cin var mı?

İbrahim Karagül’ün, İsviçre’deki CERN Deneyi’nden yola çıkarak yazdığı yazıdan yola çıkan Doğan Satmış kendisine şu soruyu yöneltti.

İbrahim bey; siz bir yazınızda "Mesela bazıları, CERN’de ulaşılan hızın, maddi olmayan varlıklar  alemine ulaşmanın kapılarını açabileceğini bile söyleyebiliyor. İnsanığlu'nun cinlerin ve başka varlıkların hızına erişebileceğini öngörebiliyor" diye yazmışsınız?

Sizce cin var mı, şu adna stüdyoda da aramızdalar mı?”

İbrahim Karagül, soruya “Tabii, bazı varlıkların varlığına inanıyorum” yanıtı vermekle yetindi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN