forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TGS İSTANBUL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

Aktif .

tgs_logo_300Türkiye Gazetesciler Sendikası İstanbul Şubesi Başkanı Uğur Güç ve iki üst düzey yönetici istifa etti. İstifayla ilgili yapılan açıklamada genel merkeze suçlamalar var...

TGS İSTANBUL ŞUBESİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE

"Biz, aşağıda imzası  bulunan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yöneticileri, TGS İstanbul Şubesi Yönetim Kurulundaki görevlerimizden bugün istifa ettik.

30 Mayıs 2010 tarihinde yapılan İstanbul Şube Genel Kurul seçimlerinde, TGS'nin, tüm basın emekçilerini kucaklayan etkin bir örgütsel yapı haline gelmesi ve basın emekçilerinin yaşadığı işten atılma, editoryal bağımsızlık, hak kaybı, çalışma koşullarının olumsuzluğu gibi konularda çözüm üretecek, demokratik, katılımcı bir sendikal anlayış oluşturulması için mücadele saikiyle göreve geldik.

Ancak, arzulanan ve olması gereken sendikal anlayışın, TGS'nin bir önceki ve 27 Aralık Pazar günü yapılan Genel Merkez seçimleri sonucunda yine yeniden oluşan yönetim yapısı ile hayata geçirilemeyeceği gerçeğiyle bir kez daha yüzleştik. Tek bir kuruma hizmet eden, sadece o kurumdaki üyelerin çıkarları için çabalayan bir sendika anlayışının hakim olduğu TGS'de, sektörün genelini kucaklayan bir anlayışın oluşamayacağına inandık.

Genel merkez ile şube arasındaki diyalogsuzluk, sendikal anlayış farkı, karar alma süreçlerinde şube yönetiminin yok sayılması gibi başlıca gerekçeler bizi bu noktaya getirdi. Bu gerekçeler, etkin, demokratik ve hak mücadelesine dayalı örgütlenmenin önünde engelteşkil etmektedir. Bunları yok sayıp yönetimdeki görevimize devam edemeyeceğimize karar verdiğimizden, TGS İstanbul Şube Yönetim Kurulundaki görevlerimizden istifa ettik.

Saygıyla duyurulur,

Uğur Güç (TGS İstanbul Şube Başkanı)
Şehriban Kıraç (TGS İstanbul Şube Mali Sekreteri)
Andaç Hongur (TGS İstanbul Şube Sekreteri)"

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN