forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

3D LED TV'LER İSTANBUL BİLİŞİM MAĞAZALARINDA

Aktif .

lg3d

Televizyon yayıncılığının geleceğinin 3D olduğunu artık herkes kabul ediyor. 3D'nin sinemada gittikçe yaygınlaşmasından sonra Digitürk de 3D yayınlarına geçti. Maçları yakında 3D olarak izleyebiliriz.  IPTV'nin de 3D yayınlara imkan vermesi şimdiden 3D TV'leri ilgi odağı haline getirmiş durumda...Televizyon üreticisi firmalar da geleceğin televizyon teknolojisine şimdiden hazır durumdalar...

LG televizyonlar, fiyat ve performans kategorisinde incelendiğimiz de rakiplerine göre pazarda önemli bir paya sahip. Üretici firma olan LG yeni ürünü  42LX6500 modeli ile 3D film izlemenin keyfini daha da arttırıyor.

3D özelliğinin yanında 8.000.000:1 kontrast oranı ile dikkatleri üzerine çeken modelin resim gösterim hızı da 200 Hz olarak belirtilmiş. Bir çok ürünü aynı anda bağlayabilmeniz için giriş çıkış terminalleri de ürün üzerinde çok zengin tutulmuş. 4 HDMI girişi bulunan 42LX6500 modeli ayrıca USB üzerinden DIVX,JPEG,MP3 ve MKV gibi formatları da destekleyebiliyor. Diğer önemli özellikleri ise ürün üzerinde DLNA ve NetCast bulunması. Peki, NetCast ve DLNA nedir?

NetCast Nedir?
42LX6500 ile en sevdiğiniz aksiyon filmini mi izlemek istersiniz? Netcast içeren bir Blu-ray oynatıcınız ve bir Internet bağlantınız varsa CinemaNow, YouTube veya Netflix'ten içerik seçebilir ve anında keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. 

Internet'in sonsuz becerilerine ve eğlencesine ulaşmak için artık bir bilgisayar gerekmez.Netcast teknolojisine sahip Blu-ray ürünler, kullanıcıların Web'in sunduğu en iyi medya ve eğlence servislerine erişmesine imkan verir.

DLNA Nedir?
42LX6500 deki DLNA (Digital Living Network Alliance) dijital cihazların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamak amacıyla geliştirilen bir teknoloji. Bu sayede odamızda cep telefonuyla bilgisayarımızdaki müzikleri dinleyebilir videoları izleyebiliriz. Aynı şekilde televizyon yayının bilgisayarımızdan rahatça izleyebilir tam tersi olarak da öbilgisayarımızdaki bir filmi televizyondan izleyebiliyoruz. 

2003 yılında kurulan Oregon Amerika merkezli bir firma olan DLNA yaşamımızda bize yardımcı olan tüm elektronik cihazların birbiriyle uyum içerisinde çalışmasına yardımcı olmak amaçlı bir yazılım üretti. Bu yazılım sayesinde günlük yaşantımızda bizlere yardımcı olan Bilgisayar, Cep Telefonu, Fotoğraf Makinesi, LCD TV, MP3 Player, Taşınabilir Disk (External HDD) ve bilimum elektronik cihazların birbirine bağlanıp içerikleri (video, müzik ve dijital fotoğraları) paylaşabiliyor.

LG ‘nin bu mükemmel ürünü  İstanbul Bilişim mağazalarında yerini almış durumda.

Not: Bu bir reklamdır...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN