forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HALK TV BORÇLARINI ÖDEYEMEYİNCE KAPIYA KİLİT VURDU... ÇALIŞANLAR ORTADA KALDI...

Aktif .

ETİKETLER:Halk TV
halk_tvCHP'nin gayriresmi kanalı olarak bilinen Halk TV dün itibariyle yayınını bitirdi. Kanalın borçları çok yüklü olduğu için bu yola gidildi. CHP'nin yeni bir kanal kuracağı söyleniyor. Olan ise çalışanlara oldu. 45 çalışan kapı önüne kondu.


Halk TV'de çalışanlar 5 aydır maaş alamıyordu. Kanal Digitürk'e olan borcunu da ödeyemiyordu. Canlı yayın aracı haczedilmişti. Kanal yüklü bir borç batağındaydı. CHP ile hizmet sözleşmesi olan kanal partiden gelecek paraya gözünü dikti. Bu süreçte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da, Hurşit Güneş'i kanalla ilgilenmesi için görevlendirdi.

YENİSİNİ KURMAK DAHA UCUZ

Hurşit Güneş yaptığı inceleme sonrasında borç batağında olan kanalla yeni bir hizmet sözleşmesi yapılmasını doğru bulmadı. Bunu son MYK toplantısında da dile getirdi. Bu karar üzerine Halk TV yayını kesildi.

ÇALIŞANLAR DAVA AÇACAK

CHP'nin bu kararı üzerine kanal yöneticileri izne çıktı. Yaklaşık 45 kişi de işsiz kaldı. Çalışanlar şimdi dava açmaya hazırlanıyor.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Seçim öncesi kanalını kaybeden CHP'nin şimdi ne yapacağı merak konusu. Yeni bir kanalın kurulacağı söyleniyor. Ancak çalışanlar umutsuz. (Gazeteciler.com)

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN