forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ALMANYA'DA TÜRKÇE YAYIN YAPAN MEDYA KURULUŞLARI BİRARAYA GELDİ...

Aktif .

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından yurt dışında  Türkçe Yayın Yapan Medya Kuruluşları Toplantısı'nın ilki Almanya'nın Köln şehrinde düzenlendi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya, BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya, Basın Yayın Dairesi Başkanı Bahattin Akyön, Enformasyon Dairesi Başkanı Arif Gülen ile Almanya'da Türkçe yayın yapan medya kuruluşları temsilcileri katıldı.

Arınç, toplantıda yaptığı konuşmada, Almanya'da yaptığı temasları ve kendisine bağlı kurumlar hakkında bilgi verdi. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği toplantının bir ilk olduğunu ve bundan gururlandığını belirten Arınç, yurt dışında yaşayan vatandaşların Türkiye ile olan ilişkilerinin basın kuruluşları tarafından sağlandığını kaydetti. İnternet medyasının hukuki statüsü konusunda düzenleme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Arınç, bu konuda bir ilerleme sağladıklarını belirtti.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya da yaptığı sunumda, Türkiye'de yerel medyaya verdikleri desteği yurt dışındaki Türkçe yayın yapan medyaya da vermek istediklerini belirtti. Karakaya, düzenlenen ilk toplantının tanışma bağlamında yapıldığını ve sorunlara çözüm için ilk adımı attıklarını ifade etti.

Toplantıda, daha sonra Almanya'da Türkçe yayın yapan medya temsilcileri sorunlarını ve beklentilerini BYEGM yetkililerine aktardı. (CİHAN)

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN