forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ODATV VE SONER YALÇIN'A YAPILAN BASKIN CHP'Yİ ÇOK KIZDIRDI!

Aktif .

gursel_tekin_kemal_kilicdarogluCHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Odatv. com ve Soner Yalçın'a yapılan baskını değerlendirdi.  Tekin, "4 ay sonra yapılacak olan genel seçimle Türkiye halkın iktidarına kavuşarak bu hukuksuzluğa son verecek." dedi...
Tekin'in gercekgundem.com'da yayınlanan açıklaması şöyle...


"AKP iktidarı kendisine muhalif tüm kurum ve kişileri baskı yaparak susturmaya çalışıyor" diyen Gürsel Tekin, "Muhalifler çeşitli gerekçelerle sindirilmek isteniyor. Bunun son örneğini bu sabah yaşadık. Gerçekleri araştırması ve yazmasıyla tanınan Soner Yalçın'ın evinin ve Odatv.com'un basılması bunun son örneğidir. Türkiye önümüzdeki dört ay içinde daha çok baskılara tanık olacaktır. Ben halkımıza 4 ay daha dayanmaları gerektiğini söylüyorum. 

4 ay sonra yapılacak olan genel seçimle Türkiye halkın iktidarına kavuşarak bu hukuksuzluğa son verecek. Muhalifler üzerindeki baskıları dünya kamuoyuna da duyuracağız. AKP'nin artık internet sitelerine dahi tahammül edemediği görülüyor. Halkımız bu baskıları zaten üzerinde hissediyor. Mahkemelere atanan özel hakimler üzerinden şüpheli olan deliller ve bu delillere bağlı tutuklamalar, hukuk sisteminin artık ortadan kalktığını göstermektedir. Bu süreci yakından takip edeceğiz."

 

 

DKM ARŞİVİ