forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAZI KÖŞE YAZARLARI TALEPLERİ KARŞILANMAYINCA MUHALEFETE GEÇTİ!

Aktif .

ahmet_tezcan_ntvNTV'deki Ruşen Çakır'ın sunduğu Yazı İşleri'ne konuk  olan Ahmet Tezcan, medyadaki itibarsızlaştırmalara dikkat çekti ve aynı şekilde bazı gazetecilere de haksız bir şekilde itibar kazandırıldığını söyledi. 


28 Şubat'ta muhafazakar kesime destek çıkan bazı köşe yazarlarının Ak Parti hükümeti döneminde desteklerinin karşılığını istediğini, istedikleri olmayınca da Ak Parti'nin karşısına geçtiklerini belirtti.

Tezcan programda şunları söyledi...

"Şu anda medya içerisinde 28 şubat sürecinde biz bunları destekledik, bunlar iktidara gelince bizi unuttular tavrı ile hareket edenler var. Bunu açıkça televizyonlarda söylediler. Bizim sayesimizde geldiler şimdi bize set koyuyorlar diyorlar."

Başbakan Erdoğan'a "basın özgürlüğü" konusunda kefil olduğunu belirten Tezcan, Başbakan'ın gazetecilere açtığı çoğu davanın yol kazası olduğunu belirtti.

Oda TV meselesiyle ilgili görüşlerini de aktaran Tezcan, "ODA TV'nin derin devletle araya mesafe koyamadığı"nı savundu. 

"At izinin it izine karıştığını" belirten Ahmet Tezcan, "Meslekteki 30 yılımda cunta dönemi dahil medyanın en pespaye günlerini yaşıyoruz. Bu olması gereken bir durum. Ben dibe vuracağını yıllarca söyledim. Dipten mutlaka çıkacağız" dedi.

 

DKM ARŞİVİ