forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ŞAMİL TAYYAR TELEVİZYON PROGRAMLARINI VE GAZETECİLİĞİ BIRAKIYOR...

Aktif .

samil_tayyar200Star Gazetesi yazarı ve Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar televizyon programlarını ve mesleğini bırakma kararı aldı.  Kulislerde Tayyar'ın 12 Haziran'daki seçimlerde milletvekili adayı olacağı konuşuluyor.

ÜLKE TV'de yayınlanan "En Sıradışı" programında Turgay Güler, ve Ahmet Kekeç'le birlikte gündemi değerlendiren Şamil Tayyar gazeteciliği ve yaptığı televizyon programlarını bıraktı.

"En Sıradışı" programının sunucusu Turgay Güler, programa başlarken Şamil Tayyar’ın bundan sonra kendileriyle birlikte olmayacağını açıkladı. Güler, Tayyar’ın artık hiçbir yerde televizyon programı yapmayacağını ve mevcut programları da sonlandırdığını da ekledi.

En Sıradışı'nın diğer yorumcusu Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç ise, “Şamil Tayyar sadece televizyonculuğu değil gazeteciliği de bırakabilir. Kendisi için daha iyi bir şey yapacak. Çok yazıp çizdiği için, muhtemelen o yazıp çizip konuştuğu şeyleri pratize edecek.” dedi.

SİYASETE Mİ GİRİYOR?

AK Parti'den milletvekili aday olacağı iddiaları ortaya atılan Tayyar, konu hakkında daha önce köşesinden bir açıklama yapmıştı. Erdoğan'dan milletvekili adaylığı konusunda söz almadığını açıklayan Tayyar şunları kaydetmişti: "Ancak şahsıma bir teveccüh olduğunun, siyasi kulislerde adım üzerinde fazlaca senaryo üretildiğinin farkındayım ama resmi veya gayri resmi adaylık teklifi almadım. Dolayısıyla doğmamış çocuğa don biçemem. Yarın siyaset yapmaya karar verirsem onu da çıkar açıklarım. Bu durumda Star Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini aday listelerini görmeden bırakırım. Oktay Ekşi gibi yapmam..."

DKM ARŞİVİ