forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞAN'IN ESKİ CEO'SU CHP İL BAŞKANLIĞINI BIRAKTI

Aktif .

ETİKETLER:Nebil İlsevenlCHP

Yaklaşık iki ay önce Doğan Grubu CEO'luğundan ayrılarak CHP il başkanı olan Nebil İlseven, genel seçimlere 3 ay kala görevinden istifa etti.

Gercekgundem.com'un edindiği bilgiye göre İlseven'i istifaya götüren süreç şöyle gelişti:

53 gün önce İstanbul İl Başkanlığı'na atanan İlseven, ilk krizi İstanbul İl Yönetim Kurulu üyelerinin atanmasında yaşadı.

CHP Genel Merkezine sunduğu yönetim kurulu listesindeki 11 isim veto yedi. İlseven'in sunduğu liste değiştirildi ve 10 kişi parti genel merkezi tarafından atandı.

İlseven, listenin onaylanacağı gün, kendisine yakın bir haber sitesine "listem onaylanmazsa istifa ederim" haberini sızdırttı. İlseven'in bu restine taviz vermeyen genel merkez ise listeyi istediği şekliyle geçirdi.

İlseven bunun üzerine listesine sokamadığı arkadaşlarını "danışman" adı altında, il başkan yardımcısı gibi konumlandırdı.

CHP Genel Merkezi ise İlseven'e 'tüzük hatırlatması' yaparak,"tüzükte yazılı olmayan görevlendirmeleri yapma" talimatı verdi.

Bu krizin ardından İlseven'den genel seçimlere ilişkin çalışma taslağı sunması istendi ancak İstanbul İl Başkanı bu taslağı hazırlayamadı.

İlseven'in bu başarısızlığının ardından CHP Genel Merkezi, kendisine mesafe koydu ve toparlanması için süre verdi.

İlseven ise pazartesi günü yakın çalışma arkadaşlarına "bu iş olmuyor" diyerek istifa edeceğini açıkladı.

İlseven saat 17:00 sıralarında istifa etti. Yazılı istifasını salı günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e iletecek olan İlseven'in yeniden iş hayatına döneceği öğrenildi.

DKM ARŞİVİ