forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NAZLI ILICAK SONER YALÇIN'DAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Aktif .

nazli_ilicak_280Ergenekon soruşturması kapsamında Odatv'de yapılan aramalarda ele geçirilen bir takım istihbarat bilgilerine dair gazateci Nazlı Ilıcak Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek Savcı Zekeriya Öz'e müşteki sıfatıyla ifade verdi. Öz'ün odasında 2 saat kalan Ilıcak, Yalçın'dan şikayetçi oldu.

Ilıcak, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Odatvde bulunan notlar ve Soner Yalçın'ın ajandasında bulunan bazı notlarla ilgili bilgim soruldu. Bir iki tanesi özel hayatla ilgiliydi. Asıl önemli olan 'sayın Güneri Civaoğlu ile bir ilişkim olup olmadığını' da sordular. Yani bunun notunu da tutmuşlar. Karısı Canan Civaoğlu'nun çok çok yakın arkadaşım olduğunu, Notre Dame De Sion'dan sonra İsviçre Lozan'da birlikte okuduğumuzu, aynı evi paylaştığımızı anlattım. Güneri'nin benim çok yakın arkadaşım olduğunu anlattım" dedi.

"ŞİKAYETÇİ OLDUM"

Bu notlardan dolayı Soner Yalçın'dan şikayetçi olduğunu belirten Ilıcak, "Olmasaydım bu iftira gerçekmiş gibi dilden dile dolaşabilir. Bu bakımdan şikayetçi oldum. Çünkü bu böyle çirkin bir iftiranın onun ajandasında yer alması ve böyle el altından pazarlanma ihtimali olma nedeniyle böyle davranmam icap etti" diye konuştu. Ilıcak, Güneri Civaoğlu'nu da ifadeye çağıracaklarını açıkladı. Zekeriya Öz ile ayrıca Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili olarak sohbet etme şansına ulaştığını belirten gazeteci Nazlı Ilıcak, "Ergenekon ve Balyoz dava dosyalarıyla ilgili merak ettiklerini onun ağzından dinleyebildim. Bu konularla ilgilenen bir gazeteci olarak bu işin merkezindeki savcıyla birarada olunca konuşabilmek büyük bir şanstı. Genel dosyalar hakkında tarihçesi hakkında bilgi alabilmek benim için çok yararlı oldu" dedi. Ilıcak son operasyonla ilgili tutuklanan gazetecilere yönelik konuşma yapmadıklarını belirtti.

 

DKM ARŞİVİ