forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ANADOLU AJANSI'NDA GREV KARARI

Aktif .

anadolu_ajansiAnadolu Ajansı (AA) ile Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) arasında bir süredir devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine grev kararı alındı.

TGS ile AA arasında geçen yıl başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde özlük hakları üzerinde anlaşma sağlanamaması üzerine arabulucu nezaretinde görüşme yapılmıştı. Bunun da sonuç vermemesi üzerine sendika grev sinyali vermişti.

TGS Başkanı Ercan İpekçi, çalışanların istifaları halinde kıdem tazminatı alamayacakları, kıdem tazminatlarına da genel olarak tavan getirilmesi yönündeki idare teklifini kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtti. Bunun dışında başka illere sürgün edilme gibi uygulamalarla karşı karşıya kaldıklarını belirten İpekçi, bu gibi pürüzler yüzünden ücret zammı ile ilgili taleplerin süreç içinde masaya getirilemediğini söyledi.

İpekçi, AA ile anlaşma sağlanamaması halinde başta Ankara, İstanbul, İzmir bölge müdürlükleri olmak üzere AA temsilcileklerine grev kararının asılacağını, grev kapsamı ile süresinin ise 60 gün içinde netleşeceğini kaydetti.


DKM ARŞİVİ