forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BAHÇELİ'NİN GÖSTERDİĞİ FOTOĞRAF MONTAJ MI?

Aktif .

ETİKETLER:MHPlDevlet Bahçeli

mhp_siyahminubusZaman Gazetesi, MHP lideri Bahçeli'nin, "Genel merkezimizin önünde durmuş ortam dinlemesi yapıyordu." dediği esrarengiz aracın fotoğrafı, Almanya'da satışa çıkarılan ikinci el bir otomobile ait çıktını iddia ettiği bir haber yayınladı.

Haberin ayrıntılarında şu bilgiler veriliyor...

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin parti genel merkezi etrafında dolaştığı ve ortam dinlemesi yaptığını iddia ettiği araçla ilgili çarpıcı bir bilgiye ulaşıldı. Bahçeli'nin, önceki gece Show TV'deki Siyaset Meydanı programında gösterdiği Chrysler Grand Voyager marka aracın fotoğrafının, Almanya'daki bir galerinin internet sitesinden alındığı ve üzerine yerli plakanın montajlandığı belirlendi. Soruşturmayı yürüten birimler, Bahçeli'nin elinden elde ettikleri görüntülerden, fotoğraf tanıma sistemi ile asıl kaynağa ulaştı. Adres, 'automobile.de' uzantılı bir ikinci el araç sitesi çıktı. Burada satışa çıkarılan Almanya plakalı aracın fotoğrafıyla Bahçeli'nin ekranda gösterdiği fotoğraf birebir aynı. Aracın köşesindeki duvar, arkadaki yeşillikler, aracın üzerindeki ışık yansımaları tamamen uyuyor. Aradaki tek fark, plakanın farklı olması."

MHPLİLER'DEN CEVAP...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin parti genel merkezi etrafında dolaştığı ve ortam dinlemesi yaptığını söylediği araçla ilgili gösterdiği fotoğrafın montaj olduğu iddiasına partinin avukatı Kocabey'den yanıt geldi.

Bahçeli'nin Siyaset Meydanı programında gösterdiği fotoğraf için "Bu aracın temsili bir araç olduğunu zaten söylemiştik" diyen Kocabey, "Bahsedilen araç 2 gün arayla genel merkezin etrafında görüldü. Bugün Farklıülkücülük adlı bir internet sitesinden MHP'ye yöneltilen suçlamalarla ilgili bir resim yer almaktaydı. Bu arabanın plakası burada tespit edilmiştir. Biz bu bilgileri hiç kimseye vermedik. Bugün Ankara Cumhuriyet Başcavcılığına verdik. Biz daha hiçbir şey açıklamamışken basın mensuplarının açıklığı bilgiler ortalıkta dolaştı. Biz tespit ettiğimiz aracın plakasını vermemiştik. Basın biz plaka açıklamadan aracın sahibini yazdı. TİB'in 24 saat nöbeti de aldatmacadır. O aracın hangi kuruma ait olduğunu biliyoruz" şeklinde konuştu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN