forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MHPLİLER'İN YENİ KASETİ YAYINLANDI, 6 İSİM DE İSTİFA ETTİ!

Aktif .

mhp_bahceliMHP'ye istifa şantajı yapan internet sitesi, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici'ye ait olduğu öne sürülen görüntüleri yayınladı. Kasetinin yayınlanacağı duyurulan 6 isim de istifa etti... 

Kaseti yayınlanmayan ama olduğu açıklanan Genel Sekreter Cihan Paçacı ile Genel Başkan Yardımcıları Osman Çakır, Mehmet Taytak, Ümit Şafak da istifa ettiğini açıkladı. 

Genel Başkan yardımcısı Deniz Bölükbaşı ise istifacılar arasına katılan son isim oldu... 

İşte istifa eden isimlerle ilgili detaylar... 

OSMAN ÇAKIR
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çakır, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Samsun milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

MEHMET EKİCİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

CİHAN PAÇACI 
MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

ÜMİT ŞAFAK
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, genel başkan yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından istifa etti.

MEHMET TAYTAK
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Taytak, genel sekreter yardımcılığı, parti üyeliği ve İstanbul milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

DENİZ BÖLÜKBAŞI
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, partideki görevlerinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.


Devlet Bahçeli, istifalar üzerine "Anlaşılıyor ki, devlet yok iyi ki millet var, ona gidiyorum" dedi.

Bahçeli şu açıklamayı yaptı... 

- Kendileri ile görüşeceğim, istifayı ben talep etmedim.
- Bu insanların şahsiyetleriyle uğraşmak doğru değil.
- İstifa edenler partiyi rahatlatma amacında olabilir.

İSTİFA EDENE "GARANTİ" VERDİLER!

Görüntüyü yayınlayan kişi ya da kişiler ayrıca bir de açıklama koydular. Devlet Bahçeli ve daha önce adlarını duyurdukları 6 ismin istifa etmemesi üzerine görüntüleri yayınlamaya başladıklarını duyuran şahıslar, ayrıca, MHP Başbanlık Divanı, MHP Parti Üyeliği ve milletvekili adaylığından istifa edenlerin görüntülerini yayınlamama sözü de verdiler.

DKM ARŞİVİ