forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

CENGİZ ÇANDAR ŞİKE OPERASYONUNU 28 ŞUBAT'A BENZETTİ...

Aktif .

cengiz_candar_300Fenerbahçe'liliğiyle bilinen Cengiz Çandar, FB TV'de şike soruşturmasının bir "medya operasyonu" ve "psikolojik harekat" niteliğine büründüğünü iddia etti.

  

FB TV ekranlarında konuşan Çandar, süreci bütün detaylarıyla takip ettiğini ve medya üzerinden gerçeklerin manüple edildiğini söyledi.

Emiyetin medyaya servis ettiği görüntü ve bilgilerin bir algı üretmek için kurgulandığını söyleyen Çandar, yaşananları 28 Şubat sürecinde maruz kaldığı andıç olayına benzetti.

Servis edilen bir çok bilginin doğru çıkmadığını, serbest bırakılan futbolcular için çok net ve kesin deliller olduğu söylenmesine rağmen mahkemeye bile çıkarılmadan bırakıldıklarını hatırlatan Çandar 'ben olan biteni kendi yaşadıklarımdan biliyorum. Bu bir psikolojik harekattır' dedi.

Çandar, psikolojik harekatın odak noktasına koyduğu hedefin ise Aziz Yıldırım olduğunu söyledi. Servis edilen gözaltı görüntülerinin yayınlanma biçimi ve kurgulanma mantığının özel bir amaca hizmet ettiğini vurgulayan Çandar 'Önce Aziz Yıldırım'ın evinden gözaltına alındığı görüntüleri üst üste defalarca yayınlıyorlar. Sonra da baika bir evde bulunmuş silahları sanki Yıldırım'ın evinden çıkmış gibi ardı ardına yayınlıyorlar. Burada bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.' dedi.

DKM ARŞİVİ