forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

NEWS OF THE WORLD'ÜN YAYIN YÖNETMENİ GÖZALTINDA!

Aktif .

newsoftheworldNews Of The World'ün eski genel yayın yönetmeni Neil Wallis telekulak skandalı nedeniyle gözaltına alındı...

 

Türkiye'de bir yandan futbolda yaşanan şike skandalı ile ilgili tutuklamalar sürerken, İngiltere'de de basın camiasında yaşanan telekulak skandalına karışanlara yönelik(karıştığı iddia edilenlere yönelik) gözaltılar devam etmekte. Medya devi Rupert Murdoch'ın medya kurmayları mercek altında

GENEL YAYIN YÖNETMENİ 'TUTUKLU'
News of the World'ün eski genel yayın yönetmeni Neil Wallis'in de telekulak skandalı ve polis memurlarına rüşvetten dolayı bugün gözaltına alınmasıyla skandaldan ötürü gözaltına alınan kişi sayısı dokuza yükseldi.

TELEKULAK İÇİN POLİSE RÜŞVET İDDİASI GENEL YAYIN YÖNETMENİNİ YAKTI
Guardian'a göre, İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın bir sözcüsü Wallis'in yerel polis merkezinde telefon dinlemeden ötürü sorgulanmak üzere götürüldüğünü söyledi. Resmi olarak da bu gözaltıyla alakalı olarak "şu an için detayları konuşmak için uygun vakit değil" açıklaması geldi.

2009'DA MURDOCH'IN YANINDAN AYRILMIŞ HALKLA İLİŞKİLER ŞİRKETİNE GEÇMİŞTİ
Wallis News of the World'e People adlı dergiden 2003 yılında gelmiş ve 2007'de de genel yayın yönetmenliğine yükselmişti. 2009'da News International bünyesinden ayrılan Wallis bir halkla ilişkiler şirketinde baş danışman olarak görev yapıyor.

CAMERON KARARLI: BU İŞE BULAŞANLAR BİR DAHA BİR MEDYA KURULUŞUNDA YER ALAMAYACAK
Soruşturmanın daha kimlere kadar uzanacağı belirsiz, fakat David Cameron yaptığı açıklamada bu skandala bulaşmış ve suçlu olduğuna karar verilmiş kişilerin medya kuruluşunda yer almaktan yahut işletmekten men edilmesi hususunda kararlılığını ortaya koydu.

DKM ARŞİVİ