forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AZERBAYCAN TRT HARİÇ BÜTÜN YABANCI KANALLARI YASAKLADI...

Aktif .

ETİKETLER:AzerbaycanlTRT

tv_adamAzerbaycan'da TRT 1 dışındaki aralarında özel türk tv kanallarının da bulunduğu tüm yabancı kanalların yayınlarına son veriliyor.

 

 

Azerbaycan Milli Radyo Televizyon Şurası (Radyo Televizyon Üst Kurulu) Başkanı Nuşirevan Meherremli, ülkede yayın yapan yabancı televizyon kanallarının kapatılacağını belirterek, ”Yabancı kanallar arasında sadece TRT yayınını sürdürecek” dedi.

Meherremli, gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu yabancı kanalların yayın yapmasına yasal zemin oluşturacak bir anlaşma bulunmadığını ifade ederek, yayınların durdurulma tarihinin 28 Aralık Çarşamba günü yapılacak Şura toplantısında belirleneceğini kaydetti.

Şuranın Rus ”Rossiya” ve ”ORT” kanallarıyla Türk ”Samanyolu” ve ”Kanal D” yayınlarının durdurulmasına karar verdiğini belirten Meherremli, Türkiye’den sadece TRT 1'in yayınının süreceğini, bunun için gerekli olan yasal zeminin daha önce anlaşmayla sağlandığını söyledi. Azerbaycan’ın ulusal frekanslarından yayın yapan söz konusu televizyon kanalları, ülkenin genelinde normal antenle seyredilebiliyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN